Po ilości aktualizacji wprowadzanych do The Elder Scrolls Online widać, że ZeniMax stara się poprawić i dopracować ten tytuł, oferując przy tym wiele możliwości wyboru dla graczy.

Kolejne, jedenaste już rozszerzenie zatytułowane zostało Shadow of the Hist i planowo ma zostać wprowadzone w wersji na PC już 1 sierpnia, a na konsole 16 sierpnia. I powiem Wam szczerze – wiele osób oczekuje tego rozszerzenia z niecierpliwością, bo wprowadzi ono kilka interesujących funkcji, o które to gracze prosili już od dłuższego czasu.

Jak to zwykle bywa, także i to rozszerzenie podzielone zostanie na dwie części: płatną, czy też dla posiadaczy subskrypcji, oraz nowości dostępne dla wszystkich.

TESO-11-guar

Z racji tego, że rozszerzenie to nie wprowadzi zbyt wiele nowych stref, cena wersji podstawowej Shadow of the Heist ustalona została tylko na 1500 koron i, jak to w przypadku The Elder Scrolls Online bywa, osoby posiadające subskrypcję ESO Plus mają automatyczny dostęp do nowej zawartości. Gracze będą mogli także zakupić wersję kolekcjonerską, w której to prócz dostępu do nowych instancji grupowych można znaleźć także nowego mounta Guar, peta oraz zwoje zwiększające punkty XP.

Decydując się na zakup DLC gracze uzyskują dostęp (już na zawsze, nawet gdy wygaśnie ESO Plus) do dwóch instancji grupowych: Cradle of Shadows oraz Ruins of Mazzatun. Obie te instancje skalują się podobnie jak każda inna instancja w grze oraz maja dwa tryby: normalny i weteran.

To by było na tyle, jeśli chodzi o zawartość, jaką otrzymają właściciele rozszerzenia Shadow of the Hist, ale nie jest to koniec nowości.

TESO_11-parlor

Wraz z aktualizacją Shadow of the Hist do sklepu wprowadzone zostanie mnóstwo nowych opcji, które będzie można zakupić za korony:

 • Zmiana rasy
 • Zmiana nazwy postaci
 • Zmiana wyglądu – począwszy od fryzur i koloru włosów, dodatków, tatuaży, koloru oczu, aż po kształty twarzy. Możliwości będą olbrzymie!

Shadow of the Hist wprowadzi także nową osobowość – pijak!

Jeśli macie opłaconą subskrypcję w The Elder Scrolls Online, to z pewnością ucieszycie się z kolejnej nowości jaką wprowadza ZeniMax, która dostępna będzie tylko dla posiadaczy ESO Plus: farbowanie kostiumów kupionych za korony! Jeśli nie macie subskrypcji – to jest to kolejny punkt dodany do listy dlaczego subskrypcja w ESO jest naprawdę rewelacyjna.

Każda osoba, która ma aktywne konto ESO Plus będzie mogła zmienić kolor posiadanych kostiumów oraz nakryć głowy, na dowolny odblokowany przez zdobyte osiągnięcia!

Jeśli nie macie ESO Plus, to będziecie mogli zakupić w sklepie specjalne stemple z kolorami, które służą do farbowania kostiumów i są jednorazowego użytku. Co tydzień do sklepu ma zostać dodany kolejny stempel z nowym zestawem kolorów, więc można je będzie zakupić i przechowywać w banku. Do farbowania kostiumów przy użyciu stempli nie potrzeba odblokowywać kolorów poprzez osiągnięcia, jednakże ZeniMax nie zamierza sprzedawać zestawów kolorystycznych zawierających najbardziej pożądane kolory, które otrzymuje się za specjalne osiągnięcia.

TESO_11-wyglad

Oprócz nowych (płatnych) instancji oraz nowości w sklepie, ZeniMax wprowadzi do gry bazową aktualizację, która będzie dostępna dla wszystkich graczy. A w jej skład wejdą między innymi takie zmiany i nowości:

 • Ulepszona triale Aetherian Archive oraz Hel Ra Citadel w obu wersjach;
 • Możliwość wymiany rzeczy jakie gracze otrzymali w instancji zanim opuszczą grupę;
 • Przechwytywanie miast w Cyrodiil oraz poprawa wydajności gry w tej strefie;
 • Zwiększona ilość punktów Champion;
 • Zmienione rasowe pasywki;
 • Ulepszone nagrody za questy gildii Undaunted (złote, srebrne i brązowe);
 • Ulepszone animacje twarzy;
 • Nowe achievementy za traile;
 • Cztery nowe style crafterskie: Akatosh, Dark Brotherhood, dro-m’Athra i Minotaur ;
 • oraz wiele innych rzeczy.

No i co myślicie o tej sierpniowej aktualizacji? Jest na co czekać – prawda? 😉

3 KOMENTARZE

  • Jeśli masz na mysli subskrypcję – to tak. Muszę powiedzieć, że daje rewelacyjne bonusy, dostęp do wszystkich rozszerzeń oraz do tego jeszcze 1500 koron na wydatki! Żadna inna firma nie oferuje takich możliwości.
   Mam na 4 mc z góry opłaconą subskrypcję, a to oznacza, że od razu dostałam 6.000 koron do wydania, więc mogę sobie nawet rozszerzenia na przyszłość za to kupić – aby mieć dostęp jak subskrypcja się skończy.
   Aż sama jestem zaskoczona jaką frajdę mam w tej grze 😉

Comments are closed.