Zbliża się premiera na Steam Early Access nowego survivalowego sandboxa, osadzonego w klimacie sci-fi Osiris: New Dawn i w związku z tym ekipa studia Fenix Fire Games zamieściła kilka informacji, które mogą Was zaciekawić.

Zacznijmy od tego, że premiera na Steam Early Access zaplanowana została na 28 września i dostęp do gry kosztować ma 22,99 Euro. Do dyspozycji graczy oddane zostaną serwery zarówno PvE, jak i PvP dla osób, które lubią nieco większe ryzyko. Obecne założenie mówią o tym, że na każdej planecie będzie mogło przebywać 30-40 graczy. Na ta chwilę gotowa jest główna kampania gry w trybach singleplayer, multiplayer, jak i drużynowych, a każdego miesiące będzie można spodziewać się kolejnej aktualizacji.

Jeśli chodzi o rozwój postaci, to gracze będą uzyskiwać kolejne poziomy i wydawać zarobione punkty, dzięki czemu będą mogli zwiększać swoje statystyki takie jak życie, czy też maksymalny udźwig postaci. Oprócz tego każda umiejętność gracza będzie automatycznie ulepszana w miarę jej używania, oznacza to, że im częściej będzie używany pistolet, tym dokładniejsze i mocniejsze obrażenie będzie on zadawał.

Obejrzyjcie zdjęcia i filmy z Osiris: New Dawn

Premierę Osiris: New Dawn zaplanowano na koniec 2017 roku i do dyspozycji graczy oddany wówczas zostanie pełen system słoneczny Gleise 581. Tak jak było to zapowiadane wcześniej, w grze tej będzie istniała możliwość podróżowania pomiędzy planetami, jednakże nie będzie to możliwie na początku Early Access. Zgodnie ze słowami twórców, chcą oni się wpierw upewnić, że planeta startowa zostanie odpowiednio dopracowana, a dopiero później zaczną oni pracować na wyglądam innych planet. Docelowo, każda planeta zostanie zaprojektowana w taki sposób, aby dostarczała odmienną rozgrywka survivalową i posiadała unikalne środowisko, niebezpieczeństwa, stworzenia, rośliny, a także schematy umożliwiające wytwarzanie przedmiotów.