Już w sierpniu ZeniMax poinformował graczy The Elder Scrolls Online, że jeszcze w tym roku do gry tej wprowadzony zostanie system skrzynek z losowymi nagrodami, czyli tak zwane lockboxy, które tutaj zwać się będą Crown Crate.

Nie wiadomo konkretnie kiedy system ten trafi na serwery Live, ale wiadomo, że jest on już dostępny na serwerze testowym, co nie omieszkałam wykorzystać. Tak – zaszalałam, kupiłam mnóstwo skrzynek i otworzyłam je wszystkie, aby zobaczyć jak duże są szanse na uzyskanie ciekawych nagród. Jak na razie muszę powiedzieć są dość spore, gdyż z 20 skrzynek otrzymałam dwa różne wierzchowce, z 10 elementów kosmetycznych oraz dwa pety. Oczywiście, nie jest powiedziane, że kiedy system ten ostatecznie trafi na serwery Live, to będzie mieć te same szanse % co na serwerze testowym.

Oto co nowego trafi do The Elder Scrolls Online już 5 października

Warto także dodać, że zarówno skrzynki, jak i rzeczy jakie z nich otrzymujemy, przypisane są do postaci.

teso-crown-crate-17

No dobrze, ale po kolei.

Zacznijmy od tego, że do sklepu dodano nową zakładkę, gdzie gracze znajdą skrzynki. Każda z nich kosztuje 400 koron i ta obecna na serwerze testowym zwie się Storm Atronach. Można z niej otrzymać wiele fajnie wyglądających przedmiotów w tym iluzję Storm Atronach, skórkę, liczne wierzchowce, pety, stroje oraz od mnóstwo eliksirów, książek i innych tego typu rzeczy.

Każda z rzeczy kosmetycznych, jak i pety oraz wierzchowce, dodawana jest automatycznie do kolekcji. Jeśli zdarzy się, że wylosujemy po raz kolejny tą sama nagrodę, to jej karta zamieniana jest na klejnoty.

teso-crown-crate-18

Bez względu na to co to jest, prócz eliksirów i innych materiałów konsumpcyjnych, otrzymujemy w zamian 5 klejnotów, które wydać możemy w sklepie. Do wyboru mamy wszystkie nagrody, jakie otrzymać można z danej skrzynki i koszt ich został podzielony na kilka poziomów:

 • Apex – 400 klejnotów
  • wierzchowce Storm Atronach
 • Legendarne – 100 klejnotów
  • wierzchowce i pety
 • Epic – 40 klejnotów
  • artykuły kosmetyczne i pety
 • Superior – 16 klejnotów
  • artykuły kosmetyczne i pety

Poniżej zamieszczam zdjęcia kilku obecnych nagród z podglądem tegoż sklepiku.

Musze powiedzieć jednak, że najbardziej urzekła mnie animacja otwierania tychże skrzynek. ZeniMax naprawdę się postarał i stworzył prawdziwy teatr, w roli głównej umieszczając gadającego Khajita, zachęcającego nas do otwierania kolejnych skrzynek lub też rozpaczającego, że kończy już się zabawa.

Zresztą sami obejrzyjcie jak to wygląda:

 

1 KOMENTARZ

 1. Jakby ktoś się zastanawiał czy warto w to „inwestować” to zdecydowanie odradzam. Wydałam 11k koron (na PTSie) i nic fajnego mi nie dropło. Kolejna nowość która ma narobić apetytu i nabić kieszenie Zenimaxowi, a przeciętny gracz dostanie co najwyżej masę scrolli na expa czy potki. No może Tekoria coś fajnego wydropi, bo ona to ma szczęście do takich rzeczy 🙂
  Ograniczyłabym się tylko do płacenia eso+, bo Zenimax co raz bardziej leci na kasę a coraz mniej patrzy na graczy.

Comments are closed.