Pamiętacie jeszcze o Dual Universe – sci-fi MMO z elementami sandboxowymi, które w zeszłym roku zebrało fundusze na Kickstarter?

Jeśli tak, to mam dla Was dwie dobre wiadomości.

Pierwsza to taka, że zgodnie informacja prasową rozesłaną jakiś czas temu przez studio Novaquark, firma ta dostała spory zastrzyk gotówki. Okazuje się, że od czasu zakończenia zbiórki na Kickstartea, prywatni inwestorzy zainwestowali w rozwój tego projektu dodatkowe 3 miliony Euro! No cóż, miejmy nadzieję, że fundusze te pomogą stworzyć MMO w wielkim stylu, bo – przynajmniej z opisu i dotychczasowych prezentacji, musicie przyznać iż Dual Universe zapowiada się świetnie.

Dual Universe to nowy rodzaj masywnego, wieloosobowego doświadczenia online: akcja osadzona została w rozległym wszechświecie w klimacie sci-fi i to od graczy zależeć będzie, jak wyglądać będzie rozgrywka bazująca na tworzonej przez nich ekonomii, polityce, handlu i walce z przeciwnikami. Wizją Dual Universe jest stworzenie pierwszej wirtualnej cywilizacji online. Sercem jest prawdziwie innowacyjna technologia, która została opracowana specjalnie na potrzeby tej gry. CSSC (continuous single-shard cluster) zarządzać będzie jednym wszechświatem z potencjalnie milionem użytkowników, które oddziaływać będą na niego w tym samym czasie. Silnik oparty na wokselach pozwoli graczom na fizyczne modyfiowanie świata: wykopanie dziury, wydrążenie góry lub zbudowanie wszystkiego co zechcą, począwszy od statków kosmicznych, a skończywszy na dowolnej wielkości stacjach orbitalnych.

Novaquark buduje wirtualne środowisko, gdzie wszystko będzie możliwie, mając nadzieję, że miliony graczy będą mogły w nim doświadczać przygód. Firma ma na celu stworzenie nowej formy rozgrywki, w której uczestnicy mają swobodę tworzenia własnych opowieści i otoczenia.

Oprócz tego, twórcy podali datę rozpoczęcia pierwszych pre-alpha testów. Już 30 września, wszystkie osoby które do 7 września wsparły projekt na Kickstarter oraz poprzez oficjalna stronę, wybierając poziom złoty i wyżej, będą mogły wypróbować po raz pierwszy Dual Universe. Zgodnie ze słowami twórców, nie będzie to typowo wersja pre-alpha, ale raczej test techniczny tej wersji i gracze nie powinni spodziewać się po nim zbyt wiele.

Pre-Alpha nie będzie dostępna 24/7. Zamiast tego będziemy ogłaszać czasy i daty, w których pojedynczy klaster będzie gotowy na testy.

Z racjo tego, że zamiast zamierzonych Alpha testów, będziemye mieć pre-alpha testy, możemy zdecydować o konieczności podpisania klauzuli poufności przez osoby chcące wziąc w nich udział. Wcześniej wspominaliśmy, że nie chcemy mieć NDA podczas Alpha testów, ale pre-alpha jest czymś innym i nie uważamy, że jest to właściwa wersja do oceniania Dual Universe przez streamerów i ich publiczność. Kiedy gra wejdzie w fazę Alpha testów, NDA zniknie.

Ktoś z Was wsparł ten projekt i będzie brał udział w pre-alpha testach? Czy może czekacie na więcej informacji dotyczących postępu prac nad Dual Universe?

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Wsparłem i będę brał udział. Wydaje mi się, że pomysł na grę zdecydowanie ciekawszy niż w przypadku Star Citizena. Wolę świat w którym wszystko mogę zbudować i zaprojektować sam, a nie kupować gotowe projekty okrętów kosmicznych. Mnie by nawet wystarczyła kopia Space Engineers w jednym wielkim uniwersum (główny problem tej gry to bardzo ułomny tryb multi, reszta jest świetna), a tu zapowiada się znacznie lepiej. A i społeczność wokół Dual Universe zdaje się być zdrowa więc ryzyko, że wszyscy będą projektować okręty i budowle w kształcie pindola są na szczęście niewielkie 😉

Comments are closed.