Studio WildCard zapowiedziało na dzisiaj kolejną olbrzymią aktualizację do ARK: Survival Evolved, i to taką która może nie spodobać się osobom mającym od pewnego czasu niechęć do proceduralnie generowanych map.

Jeśli zaliczacie się do tej grupy, to na pocieszenie powiem, że do gry trafi także wiele innych rzeczy, jak chociażby trzy nowe stworzenia, system notatek odkrywcy, czy też kastracja oswojonych dinozaurów. Jak widzicie – jest w czym wybierać i dlatego też zamieszczam poniżej zwiastun tej aktualizacji.

Wracając do proceduralnie generowanych wysp to wyboru jest wiele opcji pozwalających na dopasowanie do naszych wymogów, jak chociażby wysokość gór, głębokość dolin, ilość jezior, rzek i oceanów, czy nawet rodzaj biomów.

Nowy system Notek Odkrywce pozwoli graczom dowiedzieć się o historii wyspy ARK, a szczególnie o jej wcześniejszych mieszkańcach. Oprócz tego każda znaleziona notatka nagrodzi tymczasowym buffem zwiększającym ilość zdobywanego XP. W sumie do znalezienia będzie 130 trójwymiarowych notatek.

 

Trzy nowe stworzenia dołącza do gry.

Mięsożerny i bardzo szybki Kaprosuchus zamieszkuje płytkie wody bagna i poluje na osamotnione ofiary.

Roślinożerne i leniwe Chalikoterium znaleźć będzie można w chłodnym klimacie, ale niech Was nie zwiedzie jego wygląd – jest to bardzo terytorialne stworzenie, które zaatakuje przy najmniejszej prowokacji. Co ciekawe, to stworzenie to będzie można użyć jako mobilnej artylerii, gdyż jego specjalnością jest ciskanie głazów na odległość.

No i a koniec Diplocaulus, którego domem są bagna znajdujące się na wyspie. Jest to małe wodne stworzonko, które wykorzystując swoje olbrzymie worki tlenowe może pozostać pod wodą o wiele dłużej niż inne tego typu zwierzęta i właśnie dzięki tej umiejętności wykorzystywany może być przez graczy, jako pewnego rodzaju butla tlenowa.

 

Oprócz tego, aby uczcić ta wielką aktualizację, obniżono cenę dla ARK: Scorched Earth. Do poniedziałku możecie zakupić to rozszerzenie w promocyjnej cenie 15 Euro.