Drogie Panie i Drodzy Panowie, fani polskiego MMORPG Gloria Victis, mam dla Was świetną informację – już niedługo do gry trafią pierwsze zmiany związane z animacją postaci!

Cieszycie się? Bo ja bardzo!

Przez ostatnie kilka tygodni ekipa Black Eye Games ciężko pracowała nad tym, aby wdrożyć do gry znacznie ulepszone animacje ruchu oraz walki. Animacje te były tworzone we współpracy z Jakubem Kisielem, który znany jest z prac nad wieloma uznanymi grami takimi jak Gears of War, czy też Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie animował samego Geralta.

Nowe animacje wyglądają naprawdę dobrze i z pewnością szalenie poprawią rozgrywkę. Zresztą sami się przekonajcie:

Oczywiście to nie koniec prac, bo do stworzenia zostało jeszcze ponad 200 animacji dla każdego rodzaju broni, ale postęp widać 🙂

Co ciekawe, aby móc wprowadzić te nowe animacje, ekipa Gloria Victis musiała zastąpić i zoptymalizować dotychczasowym model postaci. W ostateczności stanie się on dzięki temu bardziej szczegółowy, a dodatkowo jest to pierwszy krok do wprowadzenia grywalnych postaci żeńskich! Hurrrraaaa!

Wraz z ulepszonym modelem do gry dodany zostanie także nowy system zakładania postaci, który ma być naprawdę unikalny w porównaniu do innych gier. Największą zmianą będzie konieczność odpowiedzenia na zadane pytania, dzięki czemu gracz będzie tworzyć historię swojej postaci, a dodatkowo w oparciu o udzielone odpowiedzi, dopasowany zostanie odpowiedni archetyp początkowy. Gracze będą mieli także możliwość zaprojektowania osobistych herbów!

Coraz więcej dynamicznych eventów w Gloria Victis

Na tą chwile trwają prace związane z ulepszaniem bazy danych. Dzięki temu ma zostać poprawiona komunikacja pomiędzy bazą danych, a serwerami, co rozwiąże liczne problemy, a także poprawi wydajność i stabilność gry.

W przyszłotygodniowej aktualizacji do gry trafi specjalny Halloweenowy event, nowe stoły rzemieślnicze, które pojawia się w lokacjach kontrolowanych przez graczy oraz wiele innych poprawek.

No dobrze, to z mojej listy rzeczy jakie powinny zostać wprowadzone do gry należy wykreślić nowe animacje. Nadal brakuje mi postaci żeńskich, jaskini do zwiedzania, wierzchowców, ukrytych skarbów, domów i achievmentów 😀

Mam jeszcze jeden kod do Gloria Victis, więc chyba czas pomyśleć o kolejnym konkursie?

5 KOMENTARZE

  1. Animacje naprawdę fajne pewnie trzeba będzie wrócić za niedługo i sprawdzić ale póki co Battlefield 1 mnie pochłonął.

Comments are closed.