Jeśli jesteście fanami The Division lub po prostu obserwujecie ten tytuł, to z pewnością już wiecie, że w pierwotnym założeniu rozszerzenie Ostatni Bastion zaplanowane zostało na koniec 2016 roku.

W związku jednak olbrzymimi poprawki w rozgrywce, jakie trafiły do gry wraz z aktualizacją 1.4, zostało ono opóźnione. Dzięki wspomnianej aktualizacja, The Division jest znacznie bardziej grywalne, a Ubisoft powrócił do wydawania zaplanowanych wcześniej rozszerzeń.

Wielkie zmiany w aktualizacji 1.4

Pod koniec listopada do gry dodano drugie płatne  rozszerzenie – Przetrwanie, gdzie gracze w specjalnym trybie maja okazję sprawdzić swoje siły. Teraz przyszedł czas na kolejne – Ostatni Bastion, na temat którego jest bardzo mało oficjalnych informacji, ale możemy obejrzeć nowy zwiastun.

Film pokazuje drużyny przedzierające się przez liczne lokalizacje, co od razu kojarzy się z Areną PvP. Jest wielce prawdopodobne także, że Ubisoft planuje dodać arenę w typie Battle Royale dla trybu Survival, bo pytanie dotyczące tegoż właśnie zagadnienia, pojawiło się w najnowszej ankiecie tej gry.

How interested would you be in a ‘Last Man Standing’ mode for Survival? (i.e. Battle Royale, Hunger Games… Only one player can win and remain alive at the end of the game)?

Dodanie tegoż trybu z pewnością nieco urozmaiciło by rozgrywkę w The Division i mogłoby ponownie przyciągnąć sporą rzeszę graczy. Więcej informacji na temat rozszerzenia Ostatni Bastion dowiemy się już dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego, na kanale Twitch.tv.

A wracając do ankiety, to wygląda na to, że Ubisoft zastanawia sie nad wydaniem noweli osadzonych w uniwersum tej gry. Nie sądzę, aby zapadła już ostateczna decyzja w tym względzie, no ale po to właśnie są ankiety.

Rozszerzenia Przetrwanie w The Division

Oprócz tego widać, Ubisoft chciałby poznać oczekiwania graczy względem przyszłych planów związanych z The Division lub też sequelem, gdyż w ankiecie znajdują się także pytania dotyczące nowych miejsc, jakie mogą pojawić się w grze:

  • nowe miasto kontynuujące historie znane z The Division;
  • powrót do Nowego Jorku, aby kontynuować historie znane z The Division;
  • nowe miasto, w którym akcja rozgrywa się równolegle z wydarzeniami znanymi z The Division;
  • nowe miasto w późniejszym czasie.

Oczywiście nic nie zostało jeszcze potwierdzone, ale ankieta ta sugeruje, w którym kierunku mogą podążać twórcy tej gry.

I co o tym sądzicie? Myślicie, że dobrym pomysłem będzie dodanie trybu Battle Royale, bez względu na to czy będzie to solo, czy też drużynowy, do The Division? Chcielibyście aby do gry dodano nowe miasto?