Nadal trwają prace nad strzelanką studia Battlestate Games – Escape from Tarkov, ale z racji tego iż niedawno rozszerzono Alpha testy, część graczy uzyskała zgodę na publikację materiałów z rozgrywki.

Escape from Tarkov skierowane jest do hardcorowych graczy i ma łączyć w sobie elementy survivalowego MMO, sieciowej strzelanki oraz RPG, w postaci rozbudowanej kampanii.

Na starcie gracze muszą zdecydować się na współpracę z jedną z dwóch prywatnych firm wojskowych i walczyć o swoje przetrwanie na terenie opuszczonego miasta Tarkova. Tytuł zawierać będzie elementy survivalowe i postać będzie mogła zginąć z powodu otrzymanych urazów, chorób, wycieńczenia, odwodnienia, jak i zatrucia środkami promieniotwórczymi. Oznacza to także, że aby przetrwać gracze będą musieli szukać żywności, leków i innych przedmiotów, które mogą im pomóc przeżyć rozgrywkę.

Zgodnie z podanymi przez twórców informacjami, gracze rozgrywać będą sesje w specjalnie w tym celu przygotowanych lokacjach, jak Zakłady Chemiczne, Port Celny czy Lasy, ale będą mogli także swobodnie przemieszczać się po całym obszarze, który na starcie gry obejmować ma obszar 16 kilometrów kwadratowych.

Oto jak wyglądać będą Lasy w Escape from Tarkov

Escape from Tarkov ma zapewnić graczom wiele misji, tryby PvE i PvP i obecność co najmniej 64 graczy na jednej mapie. Dodać do tego należy ekonomię sterowaną specjalnym systemem AI, miejsca gdzie będzie można wymienić przedmioty z innymi graczami, wiele NPC, a nawet zwierzęta. Właśnie z tą ekonomią jest w alpha testach nieco kłopotów, ale zgodnie z informacją podaną przez studio, dokonano pewnych zmian, a oprócz tego system ten poprawiać się będzie w miarę dodawania kolejnych funkcji, takich jak chociażby pchli targ dla graczy.

Wracając do rozrywki, to mimo iż do dyspozycji graczy na tą chwilę oddanych zostało jedynie kilka lokacji, to i tak gra ta prezentuje się naprawdę dobrze.

Zresztą sami oceńcie i w komentarzach napiszcie, co o tym myślicie.