Wygląda na to, że już niedługo Battlegrounds może podbić serca fanów popularnego do niedawna trybu Battle Royale, tym bardziej, że na tym etapie produkcji, gra ta wygląda naprawdę dobrze.

Jest wiele plusów przemawiających za tym, iż fanom tego typu rozgrywki, tytuł ten może przypaść do gustu. Po pierwsze, to gra ta tworzona jest przez osobę, która jako pierwsza stworzyła mod Battle Royale do Arma 3, a później opracowała podobny tryb dla H1Z1 – Brendana Greena, znanego jako PlayerUnknown. Po drugie, już teraz na etapie Alpha testów, gra ta wygląda naprawdę ładnie, mapa ma zróżnicowane krajobrazy, a do tego gracze będą w stanie zniszczyć wiele z występujących tu obiektów.

Pierwsze beta testy tej produkcji, ruszają już 24 lutego i serwery dostępne będą przez cztery kolejne weekendy – od piątku do niedzieli. Taki tryb funkcjonowania serwerów, pozwoli twórcom gry na bieżąco wprowadzać poprawki i zmiany, a także balansować rozgrywkę na podstawie opinii graczy.

No dobrze, to co nowego pojawi się w grze wraz z beta testami?

Główne obszary Erangel zostały ukończone i wdrożone do gry: bagna, zalane miasto, tartak, ruiny, elektrownia, podziemne bunkry, kamieniołom oraz strzelnica. Dodatkowo gracze natkną się także na bazę wojskową oraz rzekę, która przecina teraz mapę na połowę.

Do gry wdrożone zostało także globalne oświetlenie, które zapewnić ma lepszy efekt. Dodatkowo przerobiono cały system animacji, tak aby były one bardziej realistyczne, oraz dodano nowe animacje przeładowania dla wszystkich broni. Aby ulepszyć rozgrywkę, wdrożono bardziej precyzyjny system odrzutu, który pozwala graczom na lepsza kontrolę broni na podstawie jej głównych cech.

Przez ostatnie trzy miesiące, ekipa Battlegrounds zmieniła także wygląd interfejsu gracza, który teraz ma być bardziej intuicyjny i łatwiejszy w użyciu w trakcie walki.

Lutowe beta testy, to także czas, kiedy do gry trafi zniszczalne środowisko. Oznacza to, że gracze będą w stanie zniszczyć większość ogrodzeń oraz drzwi prowadzących do budynków. W planach jest zwiększenie w przyszłości ilości zniszczalnych obiektów na mapie.

 

A co czeka na graczy po zakończeniu beta testów? Okazuje się, że ekipa Battlegrounds nieco zmieniła zdanie związane z planem rozwojowym tej gry.

W pierwotnej wersji – i co było zaskakujące na obecne standardy, gra ta miała mieć premierę, zaraz po zakończeniu beta testów. Obecnie jednak podjęto decyzję, że krótko po zakończeniu beta testów, czyli pewnie w kwietniu, gra ta udostępniona zostanie we Wczesnym Dostępie, z oficjalną premierą zapowiedzianą na koniec 2017 roku.

Warto jednak zwrócić uwagę na te słowa:

Jeśli chodzi o obawy z zarabianiem pieniędzy, to wiedzcie, że w przyszłości planujemy dać graczom możliwość zakupienia w sklepie jedynie artykułów kosmetycznych. Jednakże, dopóki gra ta będzie we Wczesnym Dostępie, nasze prace koncentrować się będą wyłącznie na poprawie rozgrywki w trybie Battle Royale.

Oznacza to, że sklep w grze uruchomiony zostanie tylko wtedy, kiedy twórcy gry uznają, że funkcjonuje ona tak jak powinna.

Dodatkowo, w czasie trwania Wczesnego Dostępu, część graczy otrzyma możliwość tworzenia prywatnych meczy, które pozwolą na stworzenie  ich własnych wersji Battle Royale. Udostępnione im opcje obejmować będą ustalenie ilości graczy w drużynie, pogody, limitów związanych ze znalezionymi w świecie łupami oraz wiele innych rzeczy.

Więcej informacji na temat Battlegrounds, znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

I co myślicie o tej produkcji Panie i Panowie? Ma szansę pokonać H1Z1: King of the Kill?

1 KOMENTARZ

  1. Wyglada fajnie, aczkolwiek to dalej wczesna alfa. Gra moze sie jeszcze mocno zmienic.
    I cale szczescie tutaj nie ma zombie.

Comments are closed.