Już za trzy dni ruszają beta testy PlayerUnknown’s Battlegrounds, nowo powstającej gry z rodzaju Battle Royale, współtworzonej przez Brendana Greena – osobę, która stworzyła ten tryb dla gry ARMA III oraz H1Z1.

Beta testy ruszają już w ten piątek i potrwają przez kolejne cztery tygodnie. Pierwszy weekend to testy meczy Solo, z czego 10% meczy będzie rozgrywać się w czasie deszczowej pogody. Kolejny weekend to mecze dla dwóch osób, w czasie których także będą testowane różne warunki atmosferyczne. Kolejny weekend skupi się na meczach Solo i Duo, natomiast jeśli chodzi o ostatni, to jeszcze nie ujawniono planów z nim związanych.

Oto minimalne wymagania, jakie musicie spełnić, aby móc wziąć udział w beta testach:

Rozpoczęcie weekendowych beta testów, to także dobry moment aby do gry wprowadzić nowy system odrzutu broni, który bazować będzie na wielu zmiennych. W przeciwieństwie do systemu, jaki obecny był w grze w pierwszych fazach Alpha testów, nowy określać będzie odrzut broni biorąc pod uwagę pionowe i poziome odrzuty, prędkość, szybkość ponownego strzału oraz tendencję broni do „kopnięcia”. Dzięki temu, devsi byli w stanie stworzyć bardzo szczegółowe zachowania dla każdego typu broni.

Dodatkowo zmieniono sposób w jaki załączniki wpływają na broń.  Zamiast po prostu zmniejszać rozrzut, każdy załącznik kontrolować będzie różne parametry. Na przykład w nowym systemie, kompensator zmniejszy pionowy odrzut, chwyt przedni zmieni odrzut poziomy, a poduszka pod policzek zmniejszy kołysanie broni.

Więcej informacji na temat zmian w broniach w PlayerUnknown’s Battlegrounds znajdziecie w ostatnim dzienniku developerskim na oficjalnej stronie gry. A poniżej zamieszczam kilka nowych zdjęć z testów wewnętrznych studia Bluehole.