Studio Funcom zdecydowało się wprowadzić kilka dni temu blokadę regionów na oficjalnych serwerach Conan Exiles. Niestety – zmiana ta nastąpiła bez uprzedzenia graczy

Powodów tej decyzji podano kilka, wymieniając między innymi barierę językową, redukcję lagów, czy też różnice czasowe będące przyczyną rajdów na słabiej zabezpieczone bazy.

Zadecydowaliśmy o blokadzie oficjalnych serwerów w zależności od regionu Wschód/ Zachód z trzech powodów. Bariera językowa oraz różne style grania są zbyt duzym wstrząsem dla niektórych graczy. Również znacznie różniące się strefy czasowe pomiędzy regionami sprawiały, że rajdowanie baz podczas gdy ich właścicieli nie było online, było coraz większym problemem, szczególnie dla graczy, którzy po przebudzeniu się zastawali swoja bazę w ruinach.

Jak się można było tego spodziewać, zmiana ta wkurzyło sporo graczy z Azji, którzy przez kilka dni nie mogli zalogować się na serwery oficjalne. W tym tygodniu jednak zaczęto już uruchamiać pierwsze serwery azjatyckie, których nadal zlokalizowane są w Europie… Zgodnie ze słowami przedstawicieli studia Funcom, gdy tylko azjatycka serwerownia będzie gotowa, to wszystkie dane zostaną przetransferowane na nowe serwery.

Ostatnie dni w Conan Exiles to także powrót oprogramowania wyłapującego oszustówBattlEye, który to został wyłączony w momencie zmiany dostawcy serwerów. Oprócz tego do gry trafiły kolejne poprawki w tym te związane z menu gry, pająkami, czy te ulepszające czat głosowy.

W tej chwili ekipa Conan Exiles pracuje nad usunięciem exploitów związanych z wybuchającymi słojami, zbyt małymi stosami co niektórych przedmiotów w ekwipunku, łukami odmawiającymi posłuszeństwa oraz bezużytecznymi niewolnikami – łucznikami, którzy nie potrafią trafić w cel.

Jak widać, sporo się dzieje w tej grze. Zmniejszyły się także skargi graczy na wydajność serwerów i gry, więc widać, że Funcom stara się jak może, aby jak najszybciej naprawić błędy i ulepszyć Conan Exiles.

A tymczasem w grze powstają niesamowite budowle…

https://www.youtube.com/watch?v=dQogrKMPGcE