Dobra wiadomość dla europejskich graczy Conan Exiles: nie tylko wzrośnie liczba serwerów w tym regionie, ale i będą one umiejscowione w różnych krajach.

Studio Funcom ogłosiło, iż rozpoczęło współpracę z nowym partnerem hostującym serwery w Europie – G-Portal, dzięki czemu znacznie poprawi się jakość połączenia. Od teraz gracze mogą szukać serwerów z najniższym dla nich pingiem, co ma znacznie poprawić rozgrywkę.

Wczorajszy hotfix w Conan Exiles naprawił tonę błędów i kilka bardzo irytujących exploitów. Gracze mogą się pożegnać z wykorzystywaniem krzeseł oraz funkcji podglądania budowy aby przemieszczać swoją postać. Oprócz tego koniec z odzyskiwaniem surowców ze zniszczonych wybuchowych słoi, a także przechodzenie przez ściany, które jeszcze się nie załadowały.

Dodatkowo naprawiono łuki, a niewolnicy łucznicy w końcu będą trafiać w przeciwnika. Aby nie było za łatwo, studio Funcom zdecydowało się zmienić zachowanie co niektórych stworzeń, które od teraz będą atakować stawiane przez graczy struktury – niektóre z nich zaatakują nawet te z poziomu III. Z innych rzeczy wartych uwagi to gracze w końcu mogą pić wodę nurkując oraz zbierać łupy z ciał, które znalazły się w wodzie.

Oto jak się tworzy armię niewolników w Conan Exiles

Wprowadzono także zmiany związane z odradzaniem. Devsi zdecydowali się zrezygnować na jakiś czas z kill-cam, ale funkcja ta powróci gdy zostanie dopracowana. Łóżka i maty do spania przypisywane są teraz tylko do jednej postaci, a w przypadku śmierci, mata jest priorytetowym miejscem odradzania. Zmiana ta ma pomóc osobom, lubiącym eksplorację, tak aby nie odradzali się zbyt daleko od miejsca w którym się znajdowali przed śmiercią.

Lista wprowadzonych poprawek jest dość długa, więc jeśli gracie w Conan Exiles, to warto abyście na nią zerknęli.