Jeśli zastanawiacie się co słychać u studia Funcom, a w szczególności u ekipy tworzącej survival Conan Exiles, po tym jak ogłoszono opóźnienie jego premiery na Steam Early Access, to poniżej kilka ciekawostek.

Od czasu tej – wydaje mi się, że rozsądnej decyzji o opóźnieniu premiery gry, devsi podzielili się z graczami kilka ciekawymi pracami koncepcyjnymi, jak i informacjami na temat gry.

Zacznijmy od broni. Kusze będzie można dość łatwo załadować oraz wystrzelić i są one wprost idealnym narzędziem do wysadzania beczek z materiałami łatwopalnymi. Włócznia natomiast jest bronią do wali na krótkim zasięgu, dla graczy którzy lubią zadać obrażenia przeciwnikowi, po czym skorzystać z osłony tarczy. Siekiery może i są wolniejsze i cięższe od mieczy, ale za to zadawac będą o wiele więcej obrażeń.

Oczywiście, do tego aby przetrwać w tym pustynnym środowisku gracze potrzebować będą prócz broni, także różnego rodzaju narzędzi. Młotek będzie doskonałym narzędziem służącym do naprawiania zepsutych struktur, a w razie czego może służyć także jako narzędzie do obrony. No i oczywiście żaden fan Conana Barbarzyńcy nie obejdzie się bez rytualnego sztyletu służącego do wycinania serc przeciwników, aby móc je złożyć w ofierze…

201608_conan-exiles-narzedzia

A skoro o ofiarach mowa, to poniżej przedstawiam jak wyglądać ma ołtarz poświęcony Yog – Panu Pustej Siedziby. Wyznawcy tego Króla Demonów mogą spożywać tylko mięso, a najwięcej siły dawać im będzie kanibalizm. Ofiary, które maja być złożone temu demonowi, muszą zostać ogłuszone, po czym żywcem wrzucone do ognia, który będzie rósł wraz ze wzrostem łaski Pana.

201608_conan-exiles-oltarz-yog

Świat Conan Exiles to jednak nie tylko gracze i niebezpieczne bóstwa. Znaleźć tutaj będzie można sporo różnych zwierząt włączając w to hieny, gazele, nosorożce, czy nawet nietoperze z piekła rodem.

 

W swoich podróżach po dostępnej krainie gracze będą mogli się także natknąć na pozostałości minionych cywilizacji. Te stare zamki i świątynie będą bardzo niebezpiecznymi miejscami, ale podobno szczęście sprzyjać będzie odważnym…

201608_conan-exiles-ruiny

No i na koniec – oto jak wyglądać będzie model żeński z jedną z fryzur wybranych przez graczy w majowym głosowaniu.

201608_conan-exiles-fryzura