Projekt Genom ma teraz małe problemy techniczne uniemożliwiające aktualizację tego MMORPG będącego we Wczesnym Dostępie, ale podobno nie mamy co się martwić.

W najnowszym komunikacie informującym o postępie prac nad tym tytułem, studio Neuronhaze poinformowało fanów, iż nadal ciężko pracuje nad nowościami, jakie trafią do gry oraz rozwiązaniem problemu z brakiem aktualizacji.

Zanim zaczniemy, chcielibyśmy przypomnieć wszystkim, którzy przegapili lub nie zwracali uwagi na informacje o aktualizacjach. Na tą chwilę, z powodu problemów technicznych, nie mamy możliwości zaktualizowania gry. Rozumiemy, że aktualizacje są zdecydowanie lepsze niż cotygodniowe wiadomości, ale nie będziemy w stanie ulepszyć obecnej wersji gry, dopóki nie przerobimy kodu.

Prócz tej dość złej wiadomości, w najnowszym biuletynie ekipy Project Genom znajdziemy także informacje na temat postępu prac w innych rejonach gry. Może i część zespołu zajęta jest przepisywaniem kodu, ale graficy mocno pracują nad nowym, znacznie ulepszonym wyglądem planety Avalon.

Okazuje się, że nowa wersja Wysypiska, czyli instancji grupowej, została już ukończona w 70% i ukończone będzie w przeciągu kolejnych kilku dni. Oprócz tego projektanci dopracowują także inne aspekty środowiskowe, takie jak chociażby ulepszenie wyglądu rzek oraz flory rdzennej dla tej planety. Może i panujące na Avalon warunki są zbliżone do tych na Ziemi, ale to nie znaczy, że nie natkniemy się tam na egzotycznie wyglądającą roślinność. Poza tym opracowano kilkanaście nowych animacji dla postaci NPC oraz zakończono prace nad wysokiej klasy pancerzem dla postaci męskich oraz żeńskich.

Jak widać, sporo się dzieje. Teraz tylko musimy poczekać, aż wszystkie te nowości trafią w końcu do gry.

Poniżej zamieszczam mnóstwo nowych zdjęć zaprezentowanych przez ekipę Project Genom.