Ekipa Project Genom chyba polubiła cotygodniowe biuletyny informujące graczy o postępie prac, chociaż w najnowszym materiale najważniejsza informacja podana została na samym końcu.

Projektanci ze studia Neuronhaze stwierdzili bowiem, że mimo wielu próśb społeczności tej gry o podanie daty, kiedy do Project Genom trafią zapowiadanie od jakiegoś czasu olbrzymie zmiany, nie jest w stanie jej podać. Maja oni nadzieję, że stanie się to jeszcze w pierwszej połowie tego roku, ale to wszystko zależy od postępu prac.

Project Genom przepisuje kod i odświeża wygląd świata

Nawet jeśli nie jest to do końca dobra informacja, to najnowsze informacje tylko upewniają nas, że twórcy gry czynią postępy. W ostatnim czasie ukończono prace nad nowymi głowami żeńskimi, dopracowano wygląd świata wokół głównego obozu oraz stworzono model nowego futurystycznego pojazdu holującego, który to będzie kontrolowany przez graczy. Oprócz tego trwają prace nad animacjami postaci NPC oraz finalną integracją nowego modelu męskiego do gry.

Poza tym wprowadzono duże zmiany w instancji Dump (Wysypisko), które podobnie jak i w przypadku wszystkich innych poprawionych lokacji, także i tutaj ma sprawić, iż miejsce to wydawać się będzie bardziej logiczne.

Poprzednia wersja Dump miała olbrzymią ilość bezużytecznej przestrzeni oraz błędy powodujące wpadanie pod tekstury i generalnie nie przypominała wysypiska. Teraz będzie to prawdziwe cmentarzysko niepotrzebnych rzeczy, zamieszkane przez stworzenie zarówno przyjazne, jak i te agresywne. Gracz napotka nowe misje poboczne, interaktywne środowisko, walki pełne wyzwań oraz ulepszoną grafikę.

Więcej informacji na temat postępu prac w Project Genom, możecie znaleźć w najnowszym biuletynie.