Project Genom rosyjskiego studia NeuronHaze miał nieco problemów pod koniec zeszłego roku, które wpłynęły na to, iż twórcy podjęli decyzje o przepisaniu kodu tej gry i jej ulepszeniu.

Przez ostatnie kilka miesięcy autorzy wprowadzali wiele zmian, informując społeczność gry na bieżąco o postępach prac, i wygląda na to, że powoli zbliżamy się do ich końca. W pierwotnych założeniach było, ulepszona wersja tej produkcji udostępniona miała być w jeszcze w czerwcu, ale ze względu na odkryte błędy, postanowiono to nieco opóźnić.

Dzisiaj w końcu poznaliśmy datę. O ile nie pojawią się inne błędy, to 27 lipca uruchomiony zostanie specjalny serwer testowy, na który zawita nowa, ulepszona wersja gry zmieniająca tę produkcję nie tylko od strony wizualnej, ale i technicznej.

Osoby, które otrzymają dostęp do serwer testowego, będą miały możliwość wypróbować nową architekturę sieci, ulepszoną bazę danych, a także stabilne, płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi lokacjami w otwartym świecie oraz cykl dnia i nocy. Oprócz tego zarówno męskie, jak i żeńskie modele postaci, otrzymają nowe animacje oraz możliwość dostosowywanie wyglądu. Dodatkowo zaktualizowani zostaną przeciwnicy poprzez wprowadzenie lepszego systemu AI, nowych animacji, zachowań, a także ataków i słabych punktów. Fani Project Genom spodziewać się mogą także nowego, kompletnie przerobionego świata o powierzchni prawie 70 km2, oraz odnowionych wizualnie instancji.

Wersja 0.7 nie będzie zawierać niestety wszystkich omawianych wcześniej mechanizmów, takich jak na przykład progresja postaci, czy też misje. Te mechaniki wprowadzane zostaną stopniowo po przetestowaniu podstawowej wersji gry.

A tymczasem ekipa NeuronHaze ulepszyła wygląd strefy startowej oraz kilku innych lokacji, stworzyła unikalną faunę dla pustyni na planecie Avalon, oraz rozpoczęła prace nad mechem i pancerzami.

To kto z Was czeka z niecierpliwością na możliwość przetestowania nowego Project Genom?