Raz w roku, trupy błaznów oraz kuglarzy gromadzą się i zachęcają mieszkańców Tamriel by porzucili na bok swoje wyobrażenia o statusie, honorze i klasie, po to by wziąć udział w uroczystościach pełnych absurdu.

Wykonawcy przemierzają ulice naśmiewając się ze sławnych oraz bogatych, miasta świętują te obchody  tradycyjnymi figlami, a goście zachęcani sa do wzięcia udziału w głupich grach, po to by zdobyć nagrody.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez twórców The Elder Scrolls Online, Festiwal Błazna (The Jester’s Festival), rozpocznie się w grze już w najbliższy czwartek, 23 marca, o godzinie 15:00 czasu polskiego. Jeśli chcielibyście wziąć udział w tych figlach, to musicie udać się do obozowisk, które pojawią w okolicy bram wjazdowych do miast Ebonheart, Vulkhel Guard i Daggerfall. W każdej z tych trzech lokacji znajdziecie trzech błaznów przebranych za Króla Jorunna, Królową Ayrenn oraz Króla Emerica. Raz dziennie możecie z nimi pogadać, aby otrzymać do wypełnienia wyjątkowo złośliwe zadanie.

Oczywiście twórcy gry nie oczekują, że podejmiecie się tych epickich wygłupów z dobroci serca. Dlatego tez, po zakończeniu zadania otrzymacie w nagrodę festiwalowe pudło, które dostarczy Wam poważnie zwariowanych nagród:

 • Nowae nakrycie głowy – The Crown of Misrule
 • Nowe artykuły konsumpcyjne
 • Unikalne Jester’s Festival memento:
  • Cherry Blossom Branch
  • The Pie of Misrule
 • Nowe przedmioty do domu:
  • Jester’s Large and Small Trees
  • Jester’s Standard

Oprócz tego będziecie mogli zdobyć kilka nowych achievmentów, wliczając w to jeden, który nagradza tytułem Królewskiego Błazna (Royal Jester) 😀

Także i Crown Shop zostanie zaktualizowany i pojawią się w nim przedmioty związane z tym świętem.

Event ten potrwa do 4 kwietnia, więc upewnijcie się, że weźmiecie w nim udział i pomożecie błaznom w szerzeniu żartów w Tamriel!

A poniżej zamieszczam filmik prezentujący wymagane zadania oraz nagrody, jakie będziecie mogli zdobyć.

 

1 KOMENTARZ

 1. Taaaa zdecydowanie wrócę do ESO. I chyba w końcu poleweluję mojego Kerrę… tfu! Cathara… tfu! Caitianina… nie! Khajiita! 😀 Mam od dawna plan żeby wylewelować w ESO postać będącą kontynuacją mojego Templara z EQ2 (oczywiście był Kerrą). A myślę sobie, że w sumie mógłbym zrobić też mojego pierwszego orka z WoW :D… ale to na nowej klasie, która wyjdzie z Morrowindem.

Comments are closed.