Kilkanaście minut temu zadebiutował zwiastun zapowiadający Destiny 2 – Odezwa, i jednocześnie potwierdzono kilka informacji, które do niedawna były w sferze domysłów.

Destiny 2, dynamiczna strzelanka od studia Bungie, będzie dostępne na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz… PC! Grę można już zamawiać i osoby, które to zrobią otrzymają dostęp do beta testów. Cena wersji standardowej na PlayStation 4 to 289 PLN. Niestety, na ten moment nie wiadomo ile kosztować będzie wersja na PC.

No dobrze, to skupmy się na fabule Destiny 2…

Ostatni bastion ludzkości został zniszczony przez siły Ghaula, ambitnego dowódcy brutalnego Red Legion. Pozbawił władzy Guardianów i zmusił ocalałych mieszkańców do ucieczki. Wejdź do tajemniczych światów w naszym układzie słonecznym, aby odkryć nowe rodzaje broni i nauczyć się nowych metod walki. Aby pokonać Red Legion i stanąć do walki z samym Ghaulem, musisz zebrać porozrzucanych po świecie bohaterów i przygotować ich do odbicia ojczyzny.

W Destiny 2, azyl ludzkości jakim było ostatnie bezpieczne miasto na Ziemi upadł, a jego ruiny okupuje nowy, potężny wróg wraz ze swą elitarną armią znaną jako Czerwony Legion. Każdy z graczy stworzy swą postać zwaną „Strażnikiem”, jednego z wybrańców chroniących ludzką rasę. Wcielając się w Strażników, w Destiny 2 gracze staną przed zadaniem opanowania nowych umiejętności, zdobycia potężnych broni, zjednoczenia sił strzegących miasta i wspólnego uderzenia w przeciwnika, by odzyskać stracony dom. Oficjalny zwiastun Destiny 2, „Odezwa”, ukazuje dwóch dowódców sił Strażników, którzy starają się poderwać do walki ludność miasta w pełnej pasji (i niepozbawionej sarkazmu) przemowie. Gracze odpowiedzą na ich wezwanie i wyruszą na spotkanie z całkiem nową przygodą, pełną nieznanych zakątków naszego Układu Słonecznego, które czekają jeszcze na odkrycie przez śmiałków zdolnych podjąć się rozlicznych nowych, zróżnicowanych misji. Niemal każdy typ gracza – preferujący rozgrywkę solową, kooperację czy współzawodnictwo – znajdzie coś dla siebie w rozległym, wiecznie rozwijającym się i ekscytującym uniwersum Destiny 2.

„Premiera pierwszego Destiny była największą w historii konsol. Destiny 2 otworzy kolejną generację na ten wypełniony akcją wszechświat” powiedział CEO Activision, Eric Hirshberg. „Dzięki niesamowitemu talentowi, jaki wnoszą do produkcji nasi partnerzy w Bungie, możemy razem uczynić Destiny 2 jeszcze większym sukcesem. Posłuży temu niezrównana mechanika akcji FPP, nowa, fascynująca opowieść, wspaniałe postaci i wiele nowych rozwiązań, które sprawią, że wejście w świat gry będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Po raz pierwszy dedykowaną sobie wersję gry otrzymają gracze PC. Destiny 2, przeskakując oczekiwania stawiane poprzedniczce, zmieni docenioną już przez graczy grę w serię o jeszcze większej skali i znaczeniu”.

CEO Bungie, Pete Parsons dodaje „Ostatnie trzy lata były dla Bungie niesamowitą inspiracją i źródłem wielkiej satysfakcji. Wszyscy czuliśmy się wzruszeni obserwując, jak miliony graczy na całym świecie wykuwa w Destiny niezapomniane wspomnienia, czyniąc z gry swoją pasję i ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Nie możemy się doczekać, by kontynuować wraz z nimi tę podróż. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym podzielimy się ze światem nową historią i zaprosimy graczy do jej odkrywania. Wraz z nadchodzącą, planowaną na lato Betą Destiny 2 usłyszymy o wrażeniach z rozgrywki milionów graczy z całego świata, którzy dostaną szansę odkrycia pierwszych kart kroniki nowych przygód, jakie przygotowaliśmy dla wszystkich. Z nadejściem 8 września, wraz z naszymi partnerami z Activision, z dumą i wielkimi emocjami oddamy w ręce graczy pełne doświadczenie premierowej wersji Destiny 2”.

I co Wy na to powiecie?

Zapowiedź całkiem ciekawa, ale czekam na więcej szczegółów związanych z rozgrywką, które to maja zostać pokazane po raz pierwszy dopiero 18 maja. Chyba wszyscy się już nauczyliśmy, by nie kupować „kota w worku”… 😀

A poniżej zamieszczam jeszcze angielski zwiastun, bo głosy tamtejszych aktorów chyba bardziej przypadły mi do gustu.

3 KOMENTARZE

  1. o! będzie na pecieta! To można spróbować bo słyszałem o tej grze dobre rzeczy. Trailer jest taki jakiś… miałki ale też nie jest zły

Comments are closed.