Jak dla mnie to liczba ta wynosi zero (0), ale oczywiście z pewnością znajdą się takie osoby, które się z tym nie zgodzą.

Przez wiele miesięcy grałam w The Elder Scrolls Online bez żadnych addonów i nie narzekałam. Oczywiście, mogą one ułatwić grę, ale to naprawdę zależy od tego, co konkretnie chcielibyście usprawnić. Addonów do tej gry jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić, ale z pewnością warto wspomnieć o tych najważniejszych.

Jakiś czas temu, pewien nowy gracz, zadał następujące pytanie na czacie Hashashinów:

Zawsze z zainteresowaniem śledzę tego typu konwersacje, bo wierzę, że mogę się nauczyć czegoś nowego. W tym przypadku o addonach, których pewnie nawet nie będę używać, ale wiecie jak to jest – zdanie można zmienić.

Odpowiedź mnie zaskoczyła i to bardzo, bo nie zdawałam sobie sprawy z tego, że aby móc grać komfortowo, to powinno się ich zainstalować aż tyle…

Tiaaa…

No cóż, podobno bez tych addonów, interfejs The Elder Scrolls Online jest tragiczny, a one go znacznie poprawiają. Owszem, gra ta ma kilka irytujących rzeczy, które można by ulepszyć, ale tak naprawdę do wszystkiego można się przyzwyczaić. Jednakże gra ma sprawiać przyjemność, więc oczywiście można wprowadzić kilka poprawek używając addonów.

Jeśli zdecydujecie się na wprowadzenie pewnych modyfikacji w interfejsie gry, to poniżej znajdziecie listę oraz krótki opis tych najważniejszych.

Ekwipunek i Craft

 • Advanced Filters – wyszukiwanie w banku i ekwipunku;
 • Lazy Writ Crafter – tworzy przedmioty potrzebne na dzienne writy crafterskie;
 • Inventory Grid – zamienia listę na kafelki;
 • CraftStore – pokazuje wszystkie znane traity oraz wszystkie sety, jakie można wytworzyć, dodaje opis writu carfterskiego podczas wytwarzania przedmiotów;

Walka/ Leczenie

Handel

 • Master Merchant – zapisuje co sprzedano w gildiach do, których należy dana postać oraz wyświetla ceny danych przedmiotów;
 • Awesome Guild Store – pozwala przeszukiwać rzeczy wystawione u gildiowych kupców (guild trader);
 • Dustman – automatycznie sprzedaje zdefiniowane wcześniej przedmioty;
 • MailLooter – przydatny dla osoby, która dużo sprzedaje, bo odbiera przedmioty i złoto z poczty, po czym kasuje te listy.

Inne

 • Shissu’s LUA Memory – zarządza pamięcią adonów, aby nie pokazywały się błędy (pamięć można także zwiększyć ręcznie, zmieniając jeden z plików gry – nie wymaga wtedy adona);
 • Advanced UI – dodaje minimapę, hotbar na szybkie użycie przedmiotów konsumpcyjnych (quickslot), zmienia wygląd pasków życia, dodaje pasek buffów i inne;
 • LoreBooks – pokazuje położenie ksiąg zaliczanych do Lore;
 • Lost Treasure – pokazuje miejsca ukrycia skarbów i lokacje zasobów z map otrzymywanych za writy crafterskie;
 • Skyshards – pokazuje położenie skyshardów;
 • Destinations – pokazuje na mapie ikony wayshrine, instancji, bossów i wiele innych rzeczy;
 • pChat – poprawia wygląd czatu.

Oczywiście lista addonów dla The Elder Scrolls Online jest zdecydowanie dłuższa i znajdziecie je wszystkie na stronie ESOUI.

Jeśli chodzi o mnie to przyznaje się, że po kilku miesiącach grania, zaczęłam używać CraftStore, który znacznie ułatwia rzemiosło. A to wszystko przez moją połówkę, która to należy do fanów addonów i zaraz po zainstalowaniu gry, ściągnął ich co najmniej kilka. CraftStore wpadł mi wtedy w oko i naprawdę się przydaje.

A jak to jest u Was? Używacie jakichś addonów grając w The Elder Scrolls Online, a jeśli tak to jakich?

Jakie addony polecacie dla lekarza?

3 KOMENTARZE

 1. Zaraz, zaraz; czemu usuneła Pani userID graczy gildii „Hasztagi”? Może ktoś chciałby być sławny 😀 A widziałam, że we wcześniejszych wpisach Pani tego nie robiła.
  Jeśli chodzi o addony to jest takie minimum ok 5 addonów „must have”. No i nie trzeba latać po stronach żeby je mieć, wystarczy znać Miniona 😛 Więcej dla zainteresowanych na pw.

Comments are closed.