Widać, że nawet w sezonie świątecznym studio Black Eye Games nie spowalnia tempa prac nad Gloria Victis. I dobrze, bo dzięki temu fani tej gry otrzymali dzisiaj kilka interesujących nowości.

Obszar należący do Midlandów powiększył się o nowe miejsce – dwór na wyspie, która to znajduje sie na zachód od niedawno dodanej wsi. Obie te lokacje wypełnione zostały eventami dla nowych graczy.

Do gry trafiły także zmiany w systemie Glorii – zawartość paczki z przepisami podzielona została na kilka kategorii: broń, lekka, średnia i ciężka odzież. Oprócz tego wprowadzono kilka zmian w ilości zbieranego limonity i pirytu, a także zmieniono miejsca ich pojawiania. Od teraz oba te surowce pojawiać się będą na całej mapie, chociaż limonit częściej będzie występował na ternach podmokłych, podczas gdy piryt w kopalniach.

Wielu graczy Gloria Victis z niecierpliwością wyczekuje zapowiadanej od dawna aktualizacji animacji oraz systemu walki. Dobra wiadomość jest taka, że twórcy gry przeprowadzili już pierwsze testy niepubliczne, które pozwoliły im wyłapać i rozwiązać kilka problemów. Zgromadzono także dużą ilość danych i opinii, tak aby programiści zaangażowani w tej projekt mogli kontynuować swoją pracę.

Jeśli chcielibyście osobiście przetestować nowe animacje, to możecie wysłać zgłoszenie na maila: support@gloriavictisgame.com. Jedyny wymóg jaki został postawiony, to mieć ponad 100 godzin rozegranych w Gloria Victis.

Więcej na temat najnowszej aktualizacji znajdziecie na stronie głównej gry.