Dwa tygodnie po premierze PlayerUnknown’s Battlegrounds na Steam Early Access, gra ta pozostaje nie tylko na liście najlepiej sprzedających się produkcji na tej platformie, ale należy także do Top 3 najpopularniejszych tytułów.

Studio Bluehole ogłosiło dzisiaj, że przez 16 dni od dnia premiery na Steam, sprzedano ponad milion egzemplarzy PlayerUnknown’s Battlegrounds, a dodatkowo w ostatni weekend zanotowano rekordową liczbę jednoczesnych użytkowników – 89.000. Warto pamiętać, że zanim tytuł ten trafiła na Steam Early Access, twórcy gry sprzedawali także specjalne pakiety dostępu na swojej stronie i zostały one całkowicie wyprzedane.

Nie moglibyśmy osiągnąć tego bez poświęcenie naszych graczy i jesteśmy szczerze wdzięczni za ten odbiór.

PlayerUnknown’s Battlegrounds jest z pewnością dużym konkurentem dla dotychczasowego lidera H1Z1: King of the Kill. Uważa się iż to właśnie Brendan „PlayerUnknown” Green jest twórcą gatunku strzelanek określanego jako Battle Royale, a warto pamiętać, że tworzył on ten tryb także i dla H1Z1.

PlayerUnknown’s Battlegrounds jest tworzony w pełnej przejrzystości i oficjalna premiera tej gry spodziewana jest jeszcze w tym roku.