Jeśli sądzicie, że system walki w Conan Exiles należałoby poprawić, to nie jesteście w tym sami. Okazuje się, że także i dyrektor kreatywny tej gry ma podobne zdanie.

Kilka dni temu Joel Bylos, odpowiadał na pytania graczy zadawane na Reddit i odpowiedź dotycząca systemu walki była zdecydowanie najdłuższa. Zgodnie z jego słowami, obecny system walki w Conan Exiles nie jest jeszcze zgodny z wizją, jaką ma ekipa tej gry.

Po pierwsze, muszę jeszcze raz zaznaczyć, że nie ma co się spodziewać, iż walka w Conan Exiles będzie kiedykolwiek na równi z tą obecną w grach akcji, takimi jak chociażby Dark Souls. Chcemy aby walka była zabawna i interesująca, ale nie mamy możliwości zainwestowania wielu lat pracy i nie będziemy tworzyć czegoś, co będzie mogło rywalizować z, na przykład, Chivalry. Naszą ambicją jest walka podobna do tej w Dark Messiah / Skyrim (z modami).

To powiedziawszy, nie sądzę, że osiągnęliśmy nasze ambicje i będziemy pracować nad tym aby je osiągnąć.

W dalszych słowach Bylos wyjaśnia, że w planach jest stworzenie nowych animacji, zmiana czasu na istniejących, zmianą statystyk na broniach, tak aby stały się one bardziej unikalne, oraz wprowadzenie kilku innych zmian. Wyjaśnia także, że w Conan Exiles nadal brakuje równowagi pomiędzy walką związaną z akcją (uniki, bloki), a tą związaną z obiecanymi przez firmę elementami RPG (pancerzem chroniącym np przed truciznami). W skrócie: ma być lepiej.

Jeśli chodzi o obronę fortec, to w kolejnej aktualizacji do gry dodany zostanie most zwodzony oraz trwają ostatnie prace związane z kotłami z gorącym olejem. Dodatkowo w planach są balisty oraz wieże oblężnicze, ale z powodu wyników ostatniej ankiety związanej z grą, prace nad nimi przesunięto na termin późniejszy.

Oprócz tego gracze Conan Exiles mogą spodziewać się zmian związanych z AI hieny, rozszerzenie systemu farbowania na elementy związane z dekoracja wnętrz, ulepszeniem łupów otrzymywanych po zabiciu przeciwników NPC. A jesli jesteście fanami bród, to mam dla Was dobrą wiadomość – także i one są w planach ekipy Conan Exiles i, zgodnie ze słowami Bylosa, pojawią się w grze wraz z nowym biomem.

Wyniki ankiety zaskoczyły twórców Conan Exiles

Miejmy nadzieję, że kiedy zapowiedziane zmiany trafią w końcu do Conan Exiles, to zadowolą one graczy na tyle, że zostawią na Steam więcej pozytywnych komentarzy.

A jak Wam się gra w Conan Exiles? Warto kupić ten tytuł?

 

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Ciekawe co wymyślą , na chwilę obecną jest to klik klik klik 🙂