Secret World Legends będzie grą darmową – o tym już wiemy. Ale czy wiecie, że grając w SWL nie będziecie musieli wydać ani grosza, nawet na te rzeczy, które normalnie musielibyście zakupić za prawdziwe pieniądze?

Zgodnie z najnowszą informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie Secret World Legends, twórcy udostępnią graczom za darmo ponad 100 godzin rozgrywki, wliczając w to liczne misje, instancje grupowe, a nawet przyszłe aktualizacje gry. Model biznesowy tej produkcji oparty został bowiem na dwóch walutach: Aurum i Marks of Favor.

Marks of Favor pozwoli graczom zakupić szeroki wybór przedmiotów, w tym eliksiry, broń, klucze do instancji, przedmioty kosmetyczne i wiele innych rzeczy. Walutę tą otrzymywać się będzie za wykonywanie między innymi dziennych misji, a także sprzedaż przedmiotów innym graczom wykorzystując dom aukcyjny.

Aurum natomiast jest walutą premium, którą zakupywać się będzie za prawdziwe pieniądze. Służyć ona będzie do zakupu większej ilości slotów na postacie, boosterów, mountów, licznych artykułów kosmetyczne i tony innych rzeczy.

Obie te waluty połączy funkcja Exchange, która pozwoli graczom wymienić Aurum na Marki i vice-versa. Oznacza to, że w Secret World Legends, gracze będą mieć możliwość uzyskania interesującej ich waluty na rzeczy, które chcą zakupić, bez konieczności wydawania na prawdziwych pieniędzy. Wystarczy grać…

Więcej informacji na temat tego modelu biznesowego znajdziecie na stronie głównej gry, a poniżej zamieszczam inforgrafikę.

Premiera Secret World Legends zapowiedziana została na 26 czerwca, natomiast premiera tej gry na Steam nastąpić ma w lipcu.

Już nie mogę się doczekać 🙂