Studio Bungie w końcu zaprezentowało zwiastun rozgrywki z ich sieciowej strzelanki Destiny 2 oraz zdradziło kilka interesujących szczegółów dotyczących ich najnowszej produkcji.

W Destiny 2 upadł azyl ludzkości, jakim było ostatnie bezpieczne miasto na Ziemi, a jego ruiny okupuje nowy, potężny wróg wraz ze swą elitarną armią znaną jako Czerwony Legion. Wcielając się w Strażników, gracze staną przed zadaniem opanowania nowych umiejętności, zdobycia potężnych broni, zjednoczenia sił strzegących miasta i wspólnego uderzenia w przeciwnika, by odzyskać stracony dom.

Prezentacja rozgrywki ukazała rozmaitość elementów oraz zadań, jakie podejmą gracze, począwszy od pełnej dramaturgii misji Homecoming, która będzie otwierać kampanię i postawi graczy w sytuacji, gdzie pozbawieni swych mocy muszą walczyć o przetrwanie, podczas gdy ich dom legł w gruzach. Nie mogło zabraknąć także i walk z przeciwnikami AI, w trakcie których wykorzystywano zarówno broń palną, jak i liczne nowe umiejętności specjalne.

Następnie przedstawione zostały szczegóły społecznościowych i kooperacyjnych aspektów gry, w tym zupełnie nowych funkcji: Klany oraz Gry z Przewodnikiem. Jeśli chodzi o Klany, to nie tylko ułatwią one graczom wspólnie wykonywać różnego rodzaju zadania, ale i oferować będą różnego rodzaju nagrody – niestety, na ten moment nie podano jakiego typu będą to nagrody. Ta druga funkcja ułatwi graczom solo, którzy nie chcą należeć do klanów, udział w najtrudniejszych oraz najbardziej lukratywnych zadaniach, jakie gra ma do zaoferowania – mowa tu o rajdach.

Oprócz tego zaprezentowano cztery nowe miejsca jakie odwiedzą gracze: Ziemię, planetoidy Io oraz Nessus, a także Tytan. Co ciekawe, to zgodnie ze słowami przedstawicieli studia Bungie, gracze będą mogli płynnie, za pomocą menu, zmieniać światy, z których każdy oferować będzie mnóstwo misji pobocznych, eksplorację oraz tajemnicze strefy śmierci.

Beta testy dla graczy na PC, Xbox One oraz PlayStation 4 odbędą się latem, a gra zadebiutować ma na konsolach 8 września. Niestety, najnowsze informacje nie potwierdzają premiery na PC na ten sam dzień…

I najważniejsza informacja na koniec: Destiny 2 dla graczy na PC dostępny będzie tylko i wyłącznie poprzez Battle.net firmy Blizzard.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to poniżej zamieszczam pełna prezentację, którą według mnie warto obejrzeć. Więcej informacji na temat tej produkcji znajdziecie na oficjalnej stronie Destiny 2.

Nie wiem jak Wy, ale ja zrezygnowałam z zakupu ESO: Morrowind właśnie na rzecz Destiny 2.

8 KOMENTARZE

  1. gra wygląda okropnie konsolowo ale chyba warto zwrócić na nią uwagę. Tylko czy to nie będzie kolejny grindfest i masówka DLC o którą poprzednia część jest oskarżana własciwie cały czas

  2. Grałem na konsoli i nawet mi się podobało, ale nie chce wsiadać na ten HYPE TRAIN i poczekam na pierwsze recenzje i wrażenia graczy.
    Pozdro!

  3. I taka ciekawostka dla osób posiadających World of Warcraft… Za złoto z gry można kupić WoW Token, który można wymienić na +/- 15 Euro na koncie Battle.net. Oznacza to, że być może (o ile tego nie zmienią) będzie można kupić destiny 2 za 4 tokeny z WoW 😀

Comments are closed.