Pamiętacie te wszystkie plany studia 612 Games, związane ze zbiórką funduszy na Kickstarter na tworzone przez nich MMO  – Wild West Online? No cóż, czasami plany ulegają zmianie…

W tym przypadku wyszło to na dobre dla graczy, gdyż twórcom tego MMORPG z elementami sandboxu udało się zabezpieczyć fundusze potrzebne na dokończenie tego projektu.

Odpowiedź społeczności na Wild West Online była czymś, czego się nie spodziewaliśmy i dzięki  temu będziemy w stanie w pełni oddać klimat Dzikiego Zachodu na PC. Mamy szczęście, że nasi pierwotni inwestorzy zapewnili nam dodatkowe fundusze i możemy stworzyć grę, jaką zawsze chcieliśmy, bez konieczności zbiórki pieniędzy. Westernów brakuje na PC, więc nie możemy się doczekać, kiedy udostępnimy ten tytuł publiczności.

Co to konkretnie oznacza dla osób zainteresowanych Wild West Online?

Przypominacie sobie pewnie, że jednym z planowanych celów dodatkowych było dodanie modelu żeńskiego grywalnej postaci. No cóż, dobra wiadomość jest taka, że gra wystartuje z żeńskimi postaciami. To jednak nie wszystko, bo zgodnie z informacjami ujawnionymi przez studio 612 Games, do dyspozycji graczy oddane zostaną także i serwery PvE oraz roleplaying, a do tego w grze obecnych będzie wiele zawartości społecznych, takich jak chociażby gra w karty. Gracze preferujących rozgrywkę PvE z pewnością ucieszy informacja o licznych misjach zostaną im udostępnione, możliwości poszukiwania skarbów i złota. Interesująca jest tez informacja o tym, że podobno świat Wild West Online będzie tak duży, że użytkownicy z łatwością będą mogli się zgubić…

Studio 612 Games poinformowało także fanów iż wszelka nowa zawartość, jaka dodana zostanie do gry w pierwszym roku, udostępniona zostanie za darmo. W Sezonie I można się spodziewać między innymi takich funkcji jak housing w otwartym świecie, misje nocne polegające na obronie danego miejsca przed przeciwnikami, napady na pociągi oraz dwa nowe biomy: górzysty i pustynny.

Więcej informacji na temat gry znajdziecie na oficjalnej stronie Wild West Online, gdzie również możecie zapisać się do zapowiedzianych alpha i beta testów.