Studio Snail Games nadal nie podało informacji związanej z premierą Dark and Light, ale miejmy nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Wiadomo, że gra ta wzorowana jest na innej produkcji należącej od jakiegoś czasu do tego studia – ARK: Survival Evolved, ale z informacji zamieszczanych na oficjalnej, chińskiej stronie Dark and Light wynika, że będzie oferować ona graczom kilka innych rozwiązań. I nie mam na tutaj myśli magii, elementali i planety Alpha, ale coś, co wygląda jak tryby do walki PvP.

W krótkim komunikacie przedstawiono bowiem graczom historię Wyspy Śmierci, na której to wiele tysięcy lat wcześniej zginął mocarny, ale szalony, pradawny smok. Ciało jego spadło właśnie na tą wyspę, i kości zakryły uprzednio bujną roślinność. Nawet tyle lat po jego śmierci, kości tej bestii są przepełnione magią, którą będą mogli wykorzystać gracze uczestniczący w czymś, co z opisu wygląda jak rozgrywka typu Deathmatch.

Mój chiński nie jest najlepszy, ale wszystko wskazuje na to, że w planach twórców Dark and Light jest dodanie do gry rozgrywek PvP w postaci meczy z różnymi trybami. No cóż, wygląda na to, że rozgrywki takie stały się na tyle popularne, że Snail Games postanowił wyjść graczom na przeciw.

I co myślicie o tym, że gra oferować ma także i mecze PvP?

Oto kilka zdjęć przedstawiających tą wyspę: