Tajemnicza wyspa Vvardenfell otwiera dzisiaj swoje nabrzeże dla tych wszystkich osób, które zdecydowały się na wcześniejszy zakup rozdziału ESO: Morrowind. Oficjalna premiera zaplanowana została na 6 czerwca.

Vvardenfell jest miejscem pięknym, ale i pełnym niebezpieczeństw, więc miejmy nadzieję, że poniższy krótki przewodnik po tej wyspie pomoże Wam w Waszych przygodach.

Kraina Morrowind jest wielka i pełna nowych, interesujących miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Choć docieranie do nich bywa równie interesujące, co ich eksploracja, to czasem samotna podróż może być śmiertelnie niebezpieczna. Na szczęście w grze istnieje kilka niezwykle przydatnych środków lokomocji, które rozwiązują ten problem.

Pierwszy z nich to występujące wyłącznie w Morrowind Silt Stridery (łaziki). Te ogromne owadzie stwory udomowiono, by wykorzystywać je do transportu między większymi siedliskami na Vvardenfell, dzięki czemu podróż między nimi trwa krócej. W niektórych miastach znaleźć można też bosmanów, którzy oferują usługę szybkiej podróży statkiem między portami. Oczywiście oprócz tego są też kapliczki (wayshrine) umożliwiające błyskawiczne przenoszenie się między innymi, odkrytymi już kapliczkami, rozrzuconymi na obszarze całego Tamriel.

Oto mapa Morrowind z zaznaczonymi niektórymi, najbardziej charakterystycznymi i tajemniczymi lokacjami.

  1. Seyda Neen
  2. Vivec City
  3. Balmora
  4. Zainsipilu
  5. Ald’ruhn
  6. Ald Carac
  7. Sadrith Mora
  8. Tel Fyr / Halls of Fabrication

Seyda Neen

Portowe miasto Seyda Neen jest punktem startowym dla poszukiwaczy przygód, którzy przybywają na wyspę Vvardenfell. Miasto znajduje się pod kontrolą wielkiego rodu Hlaalu, więc jeśli chcecie handlować z Mrocznymi Elfami zamieszkującymi ta wyspę, należy przygotować się na odpowiednie opłaty. Z tego miejsca możecie udać się na wschód do miasta Vivex i Suran lub na północ do Balmora, Ald’ruhn i Gnisis.

Vivec City

Stolica Vvardenfell nazwana została na cześć pół-boga, który je zamieszkuje – Vivec. Nadal znajduje się w fazie budowania, ale jej pływające, wielopoziomowe kantony ukazują siłę i prestiż żyjącego boga. Miasto Vivec jest pełne atrakcji, które można zwiedzać: Hall of Justice, Biblioteka, a przede wszystkim meteor Baar Dau, który lewituje ponad miastem.W mieście tym znaleźć można wszystkie stoły rzemieślnicze, sklepy i NPC oferujących dzienne misje.

Balmora

Miasto rodu Redoran – Balmora, leży na północny zachód od Vivec, na brzegu rzeki Odai. W tym miejscy znajdziecie gildie magów i wojowników, tawernę Randy Netch Inn, a także świątynię Tribula. To także dom zabójczyni Naryu Virian z bractwa Morag Tong, więc warto uważać na swoje tyły… Jeśli lubicie wyzwania, to na północ od miasta znajdziecie siedzibę niebezpiecznego i niepokonanego dotychczas Nilthog the Unbroken.

Zainsipilu

Jeśli chcielibyście pomóc pewnemu cierpiącemu Khajiitowi, to możecie udać się do Zainsipilu, odzyskać jego notatki oraz zatruć kilka niewinnie wyglądających roślin. To tylko jedna z sześciu podziemnych lokacji grupowych (delve), którą można odwiedzić na Vvardenfell.

Ald’ruhn

Na północ od Balmora znajduje się obszar Ashlander z obozem Ald’ruhn umiejscowionym obok Red Mountain i otoczonym lawą. Przybywając do tego obozu należy pamiętać o odwiedzeniu Skar, ogromnej skorupy długowiecznego kraba cesarskiego. Jeśli uda Wam się zdobyć zaufanie i przychylność mieszkańców tego regionu, to jest więcej niż prawdopodobne, że mogą mieć dla Was w przyszłość więcej zadań. A jeśli lubicie wyzwania, to możecie udać się do położonego w pobliżu sanktuarium Ramimilk – być może spotkacie tam kogoś znajomego 🙂

Ald Carac

Znajdując się w pobliżu Red Mountain, warto zajrzeć na pole bitwy w Ald Carac. Kiedy osiągnięcie poziom 10, porozmawiajcie z Battlemaster Rivyn, aby dowiedzieć się jak działają te pola bitwy PvP oraz zdobyć dzienne zadania. Ważne aby pamiętać, że w miejscu tym nie ma bezpośredniego wejścia na Battleground – do tego służy interfejs gry.

Sadrith Mora

Na wschodnim wybrzeżu Vvardenfell znajdziecie imponujące wieże z grzybów należące do rodu Telvanni. W miejscy tym znajdziecie także tawernę Gateway Inn oraz sklep z magicznymi drobiazgami. Zwiedzając to miejsce rozglądajcie się za pewnym zakochanym Mrocznym Elfem, jego historia z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Tel Fyr / Halls of Fabrication

Jeśli jesteście przygotowani na przygodę stworzoną dla 12 osób (trial) to w tym miejscu możecie pomóc czarodziejowi Diyath Fyr zbadać i definitywnie zamknąć Halls of Fabrication. Podczas poruszania sie po niebezpiecznych salach i korytarzach miejsca stworzonego przez Sotha Sil, przygotujcie się na śmiertelne wyzwania, gdyż ta próba wymagać będzie zaangażowania całej Waszej drużyny.

Oczywiście to tylko kilka z lokacji, jakie możecie odwiedzić w Morrowind. Jeśli zwiedzając Vvardenfell natknęliście się na inne, ciekawe miejsce, to dajcie znać w komentarzy poniżej i dołączcie zdjęcie 🙂