Dyrektor kreatywny Conan Exiles – Joel Bylos, odpowiedział na kolejną rundę pytań zadanych przez graczy, z których część dotyczyła nowego biomu i planów na przyszłość.

Okazuje się, że zapowiedziane niedawno darmowe rozszerzenie do tej gry – Wyżyny, to tak naprawdę połączenie dwóch środowisk: wyżyny i góry, a w planach twórców jest jeszcze jedno lub dwa. Oczywiście, to czy kolejne biomy dodane zostaną do Conan Exiles jeszcze w tym roku, zależeć będzie w dużej mierze od sierpniowej oceny postępu prac i tego co należy jeszcze zrobić przed startem.

Kolejnym  planowanym biomem byłaby dżungla, ale wymaga ona zdecydowanie lepszej optymalizacji flory – Unreal 4.15 ma podobno rozwiązać ten problem. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem studia Funcom, to dżungla jest bardzo prawdopodobną przyszłością, jeśli jednak nadal będą problemy z optymalizacją, to w takim przypadku twórcy pomyślą o innym środowisku.

Co jeszcze trafi do Conan Exiles? Z biomem Wyżyny ściśle związana jest nowa ścieżka muzyczna, a do tego fani spodziewać się mogą kolejnej lokacji podobnej do podziemnych kanałów obecnych w grze, z tym że ma być ona o wiele większa. Aktualizacja związana z ulepszeniem funkcjonalności osad zaplanowana została dopiero po tym, jak do Conan Exiles dodane zostaną wierzchowce oraz czarnoksięstwo. Wraz z nią przybędą także inne rodzaje niewolników NPC, w tym muzycy, a gracze otrzymają dostęp do instrumentów muzycznych. W planach twórców jest także dodanie niedźwiedzi, farb wojennych i być może tatuaży. No i oczywiście cały czas trwają prace związane z optymalizacją Conan Exiles.

Jedno z pytań poruszało także kwestię PvP, a konkretnie to trudność z rozpoznaniem przyjaciół podczas walki. Niektórzy gracze chcą zmian, inni twierdzą, że zaburza to rozgrywkę argumentując, że system farbowania strojów poniekąd rozwiązuje ten problem. Na ten moment nie wiadomo, czy studio Funcom wprowadzi jakiekolwiek zmiany w tym systemie, gdyż jest wokół tego zbyt wiele kontrowersji.

Oprócz tego, ekipa Conan Exiles zamieściła na Steam, możliwe rozwiązania problemów dla graczy posiadających sprzęt firmy AMD i karty dźwiękowe Realtek, więc jeśli doświadczacie jakichś problemów z grą, to warto tam zajrzeć.

4 KOMENTARZE

 1. Zastanawiam się poważnie nad zakupem.. Na twitchu gra zdechła, jednak z tego co da się wyczytać, ma się całkiem świetnie.

  • No właśnie dobre pytanie. Też jestem bardziej na tak z zakupem jednak mam wrażenie że hype chyba dawno zaginął i ludzie przestali grać.. Nie jest tak?

   • Jest tak, że na serwerze jednym widziałem ostatnio 20 graczy… Na moim na którym gralo po 40 z 2 miesiace temu teraz gra tak do 10.
    Ale gra dalej jest super, czasami nawet lepiej jest gdy mozesz spokojnie budowac bez obaw o innych.
    Ale nie ma na co patrzec teraz! Nikt nie gra bo dawno zapowiedziano ze z Wyzynami bd pelen wipe serwerow wiec po co tracic teraz czas? Ja sam wroce w sierpniu.

Comments are closed.