Dyrektor kreatywny Conan Exiles – Joel Bylos, odpowiedział na kolejną rundę pytań zadanych przez graczy, z których część dotyczyła nowego biomu i planów na przyszłość.

Okazuje się, że zapowiedziane niedawno darmowe rozszerzenie do tej gry – Wyżyny, to tak naprawdę połączenie dwóch środowisk: wyżyny i góry, a w planach twórców jest jeszcze jedno lub dwa. Oczywiście, to czy kolejne biomy dodane zostaną do Conan Exiles jeszcze w tym roku, zależeć będzie w dużej mierze od sierpniowej oceny postępu prac i tego co należy jeszcze zrobić przed startem.

Kolejnym  planowanym biomem byłaby dżungla, ale wymaga ona zdecydowanie lepszej optymalizacji flory – Unreal 4.15 ma podobno rozwiązać ten problem. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem studia Funcom, to dżungla jest bardzo prawdopodobną przyszłością, jeśli jednak nadal będą problemy z optymalizacją, to w takim przypadku twórcy pomyślą o innym środowisku.

Co jeszcze trafi do Conan Exiles? Z biomem Wyżyny ściśle związana jest nowa ścieżka muzyczna, a do tego fani spodziewać się mogą kolejnej lokacji podobnej do podziemnych kanałów obecnych w grze, z tym że ma być ona o wiele większa. Aktualizacja związana z ulepszeniem funkcjonalności osad zaplanowana została dopiero po tym, jak do Conan Exiles dodane zostaną wierzchowce oraz czarnoksięstwo. Wraz z nią przybędą także inne rodzaje niewolników NPC, w tym muzycy, a gracze otrzymają dostęp do instrumentów muzycznych. W planach twórców jest także dodanie niedźwiedzi, farb wojennych i być może tatuaży. No i oczywiście cały czas trwają prace związane z optymalizacją Conan Exiles.

Jedno z pytań poruszało także kwestię PvP, a konkretnie to trudność z rozpoznaniem przyjaciół podczas walki. Niektórzy gracze chcą zmian, inni twierdzą, że zaburza to rozgrywkę argumentując, że system farbowania strojów poniekąd rozwiązuje ten problem. Na ten moment nie wiadomo, czy studio Funcom wprowadzi jakiekolwiek zmiany w tym systemie, gdyż jest wokół tego zbyt wiele kontrowersji.

Oprócz tego, ekipa Conan Exiles zamieściła na Steam, możliwe rozwiązania problemów dla graczy posiadających sprzęt firmy AMD i karty dźwiękowe Realtek, więc jeśli doświadczacie jakichś problemów z grą, to warto tam zajrzeć.