W pierwszych komunikatach twórców Rend, premiera tej gry na Steam Early Access, zapowiedziana została na lato. Niestety, ale plany te uległy nieco zmianie…

Niedawno ekipa Frostkeep Studio przeprowadziła pierwsze alpha testy tej gry i doszła do wniosku, że muszą ponownie przyjrzeć się planom rozwojowym Rend, tak aby rozgrywka stała się ciekawsza i emocjonująca. Na ten moment premiera tej produkcji we wczesnym dostępie, przesunięta została na koniec tego roku.

Rend to kolejny tytuł, który zasilić ma szeregi coraz popularniejszych gier survivalowych. Produkcja ta ma jednak kilka interesujących funkcji, które odróżniają ją od innych.

W Rend gracze przypisani zostają do jednej z trzech frakcji. Każda baza frakcyjna chroniona jest przez większość czasu przez magiczna tarczę, ale raz w tygodniu będzie ona zanikać i bazy narażone zostaną na ataki krwiożerczych przeciwników NPC, jak i graczy z frakcji przeciwnych. Przez kilka tygodni lub miesięcy, bo tyle może potrwać wyścig do zwycięstwa, gracze poszczególnych frakcji zbierać będą zagubione dusze. Zwycięzcą zostanie frakcja, która jak najszybciej uzbiera odpowiednią ilość tych dusz lub też zniszczy bazy pozostałych frakcji przez co zostaną one wyeliminowane.

Założenia ciekawe, ale czy zachęcą one graczy do nabycia tej produkcji w przyszłości? Och, i w grze tej postacie będą mogły śpiewać – to tak na wszelki wypadek, gdybyście znudzili się wiecznym mordowaniem przeciwników 😀