Macie ochotę na wypróbowanie kolejnego, nieco nietypowego survivala? Jeśli tak, to może zainteresuje Was ciekawie zapowiadający się Rend, który można zakupić już na Steam Early Access w cenie 108PLN.

Czym różnić się będzie Rend od innych dostępnych na rynku survivali? No cóż, zaserwuje on swoim kilka unikalnych mechanik.

Po pierwsze, to każdy gracz przypisany zostaje do jednej z trzech frakcji, której celem jest zwycięstwo w określonym czasie. Bazy frakcyjne można atakować tylko w określonym czasie, ale prócz ataków graczy z frakcji przeciwnej, kilka razy w tygodniu spodziewać się można także ataków mistycznych stworzeń nawiedzających tę krainę. Ich każdy kolejny atak jest coraz mocniejszy, więc to od graczy zależy czy skupią się na obronie własnej bazy, czy może w tym samym czasie zaryzykują i zaatakują bazę przeciwnika.

Oczywiście zarówno do budowy bazy, jak i do wytwarzania coraz lepszego wyposażenia do walk, potrzeba będzie mnóstwa surowców, które znaleźć będzie można w zwiedzając świat. Tam, prócz graczy z przeciwnych frakcji, czekać będzie na użytkowników wiele innych niebezpieczeństw – nie od dzisiaj wiadomo, że im lepsze surowce chcemy zdobyć, tym większe wyzwania przed nami.

Rend zainspirowany został nordyckimi opowieściami, według których tylko najsilniejsi i najdzielniejsi z wojowników, mają szansę odrodzić się jako bogowie. Kiedy cykl rozgrywek się kończy, jedna z frakcji ogłoszona zostaje zwycięzcą i otrzymuje atrakcyjne nagrody, które można wykorzystać w kolejnych cyklach.

Powiem uczciwie, że na razie nie wiem co sądzić o tym tytule. Z jednej strony mamy fajnie wyglądająca grafikę i ciekawy pomysł, ale z drugiej strony kilkutygodniowe cykle, po zakończeniu których trzeba wszystko zaczynać od nowa. Nie jestem przekonana, że taka forma rozgrywki spodoba się graczom.

No cóż, czas pokaże.

A co Wy myślicie o Rend?

Poprzedni artykułKoniec urlopów, ekipa Conan Exiles zabiera się do pracy
Następny artykułEkipa PlanetSide 2 poprawia wydajność, dodaje nowe implanty – na razie na PTS