Pod koniec maja studio Rockstar uchyliło rąbka tajemnicy i zdradziło nieco informacji na temat czerwcowego, darmowego rozszerzenia do GTA Online zatytułowanego Dozbrojenie (Gunrunning).

Wczoraj ujawniono kolejne szczegóły dotyczące tego rozszerzenia, jak i zaprezentowano kilka nowych screenów.

Gracze rozpoczną swoją przygodę jako handlarz broni w Los Santos oraz hrabstwie Blaine, gdzie będą mogli dobrze zarobić i odblokować potężne ulepszenia, modyfikacje i ciężkie uzbrojenie. Aby jednak mieć szansę w starciu z federalnymi oraz konkurencją, trzeba będzie mądrze wybrać pojazdy wsparcia i uzbrojenie.

Kluczowym  miejscem nowego, nielegalnego biznesu będzie podziemny bunkier, z którego będzie można zarządzać swoimi interesami. Gracze będą mogli zatrudnić tutaj inżynierów, którzy dzięki ich ciężkiej pracy, odblokują dostęp do pełnego wachlarza opcjonalnych ulepszeń, w tym niestandardowych modyfikacji uzbrojenia oraz zabójczego wyposażenia pojazdów bojowych.

Jeśli chodzi o działania taktyczne w terenie, to prawdziwi handlarze bronią w GTA Online wykorzystywać będą mobilne centra operacyjne (MCO). To ruchome centrum dowodzenia można trzymać w bunkrze, a jego modułowa budowa pozwala łatwo dołączyć do niego warsztat pojazdów i uzbrojenia, luksusowe kwatery i stanowisko dowódcy. Dodatkowo MCO umożliwia ulepszanie i modyfikację arsenału oraz pojazdów bojowych, wliczając w to wieżyczki. A to wszystko na wyciągnięcie ręki, bo podczepione do ciężarówki…

 

Studio Rockstar wprowadzi także do gry nową klasę pojazdów – pojazdy bojowe, które będzie można zakupić i w pełni modyfikować. Do dyspozycji graczy oddane zostaną na przykład amfibie, bojowe wozy piechoty uzbrojone w wyrzutnię rakiet, a także mobilne naczepy z działem przeciwlotniczym obejmującym swym zasięgiem podobno cały stan…

Niestety, nadal nie podano dokładnej daty premiery GTA Online: Dozbrojenie, ale wiadomo, że ma to nastąpić jeszcze w czerwcu.