Świat Dark and Light ma być ponoć wypełniony różnego rodzaju magicznymi i tajemniczymi stworzeniami, a wiele z nich będzie do znalezienie tylko w określonych lokacjach.

Wiemy już, że niektóre z nich będą posiadać specjalne zdolności, przynależeć do poszczególnych żywiołów, czy też będą odporne na pewne efekty, co znacznie utrudni ewentualne polowanie. Aby ułatwić graczom przyswajanie wiedzy o wszelkiego rodzaju napotkanych w tej grze stworzeniach, do ich dyspozycji oddany zostanie specjalny Bestiariusz. Jego zadanie jest proste: śledzić postęp gracza i dostarczać informacji o napotkanych stworzeniach.

Każde stworzenie w Dark and Light będzie mieć odpowiednik własnej karty w tym Bestiariuszu. Na starcie gry, wszystkie karty będą wyszarzone, a po zabiciu lub oswojeniu danego stworzenia, jego karta z podstawowymi informacjami zostanie odblokowana i wiedza o nim zapisana zostanie na przyszłość. Z kart będzie można się dowiedzieć, czy stworzenie jest agresywne, czym się żywi oraz czy możne je oswoić lub też użyć jako mounta. Oprócz tego wiedza o nim z czasem uzupełniona zostanie o lokację, w której można je znaleźć, słabości, mocne strony, a nawet jego historię, jeśli takowa będzie dostępna.

Ciekawy pomysł, nieprawdaż?

A tymczasem, kilka dni temu rozpoczęły się pierwsze beta testy Dark and Light i jak się można tego było spodziewać, pomimo istniejącej klauzuli poufności, pojawiło się mnóstwo zdjęć. I muszę powiedzieć, że – przynajmniej na zamieszczonych poniżej zdjęciach, gra ta wygląda naprawdę fajnie.

Oto jak wygląda Dark and Light w 4K

Na razie nie podano daty premiery Dark and Light na Steam Early Access, ale wielu fanów tej produkcji ma nadzieję, że nastąpi to jeszcze latem. A tymczasem możemy popatrzeć na zdjęcia…