W zeszłym tygodniu na serwery H1Z1: King of the Kill trafiła potężna aktualizacja, która była początkiem Pre-Sezonu V oraz wprowadziła rankingi w meczach drużynowych.

To co jednak najważniejsze, to fakt, że w pre-sezonie V gracze będą mogli zdobyć nagrody za uczestnictwo w meczach zarówno Solo, jak i Duo oraz w Piątkach!

Puktacja

Punktacja w meczach Duo, jak i dla drużyn pięcioosobowych, liczona jest w następujący sposób: (ilość zabójstw drużyny * 1000) + (ilość asyst w drużynie * 250) + (miejsce ukończenia). Na koniec meczu, każdy członek grupy otrzymuje dokładnie taką samą ilość punktów, ale na ekranie końcowym jest widoczna punktacja indywidualna, jak i innych członków drużyny.

O ile asysty są zaliczane do punktacji w meczach drużynowych, to w meczach Solo nie dostaje się za nie punktów. Warto pamiętać o tym, że jest to kolejna wersja testowa sezonów rankingowych w H1Z1: King of the Kill i twórcy będą kontynuować balans otrzymywanych punktów, oraz ulepszanie i optymalizacje tego systemu.

Ranga Master

Pre-sezon V to także dodanie nowej rangi – Master. Umieszczono ją pomiędzy rangą Diamentową, a Królewską, po to aby ułatwić dystrybucję graczy. Osiągnięcie Mistrza wymagać będzie od graczy zdobycia 10 zwycięstw w meczach znajdujących się w Top 10, podobnie jak to miało miejsce w pre-sezon III dla poziomu Royalty. Royalty nadal będzie najwyższym osiągnięciem, jednakże wymagać teraz będzie nie tylko 10 wygranych meczy, ale i 50 zabójstw w Top 10.

Podział rang (division)

Ekipa H1Z1: King of the Kill zmieniła sposób podziału poszczególnych rang na poziomy w tym sezonie, chodzi tutaj o coś, co określane jest jako Brąz 1, Srebro 5, czy Royalty 1.

Dotychczas, do podziału rang wykorzystywany był procent graczy z danego poziomu, a to prowadziło do tego, że cel był stale ruchomy i nie było jasnej progresji w rankingu. W pre-sezonie V, podział poszczególnych rang na poziomy ma ustalone progi liczbowe, co oznacza, że każdy gracz będzie wiedział, kiedy osiągnie kolejny. Informacja o tym pojawia się na nowym ekranie końcowym meczu.

Punktacja za zabójstwo

Wszystkie zabójstwa są teraz warte dokładnie tą samą liczbę punktów, bez względu na to, w którym momencie meczu miało ono miejsce. Oznacza to koniec czasów, kiedy gracze z mała ilościa zabójstw mieli więcej punktów, tylko dlatego, że udało się im zlikwidować przeciwnika w późniejszym etapie meczu.

Punktacja za miejsce

Punktacja za zajęte miejsce została zmieniona w pre-sezon V i będzie liczona nieco inaczej. Wykaż punktów, za każde miejsce znajdziecie tutaj.

Rangi

Z punktacją drużynowa, nową rangą, nową punktacją za zabójstwo i zajęte miejsce, ogólna punktacja 10 najlepszych wyników będzie liczona w nieco inny sposób. Granice punktacji na poszczególne rangi zostały zmienione i tak to wygląda w Pre-Sezon V:

Nagrody

Pre-Sezon 5 w H1Z1: King of the Kill doda do kolekcji Tribute nową nagrodę – plecak Tribute Military, a także plecak Royalty Military. Gracze otrzymają te nagrody zajmując co najmniej rangę Złotą (Gold) w dowolnym trybie (solo, duo lub piątki). Aby zdobyć skórki, można się zakwalifikować tylko w JEDNYM z trybów, a osiągnięcie odpowiednich rang w większej ilości trybów nie będzie nagradzać dodatkowymi skórkami na plecak. Jednakże… prócz skórek na plecaki, zdobycie poszczególnych rang nagradzać będzie także skrawkami (scrap), a ich ilość końcowa zostanie zsumowana na koniec pre-sezonu 5 z poszczególnych trybów.

Co to oznacza? Zajmując wysoką pozycję w rankingu, zdobyć możecie nie tylko odpowiednią skórkę na plecak (jedną sztukę!), ale także sumę skrawków z miejsca rankingowych zajętych we wszystkich trzech trybach!

  • Zdobycie rangi Gold w którymkolwiek trybie nagrodzi gracza Tribute Military Backpack;
  • Zdobycie rangi Royalty, w którymkolwiek z trybów, nagrodzi skórką Tribute Military Backpack ORAZ Royalty Military Backpack;
  • Zdobycie dowolnej rangi w dowolnym trybie, nagrodzi odpowiednią liczbą skrawków na koniec pre-sezon 5 (np. Solo Brąz to 10 scrap, Duo Gold to 50 Scrap, 5-tka ranga Diamentowa to 200 scrap, razem: 260 skrawków na koniec pre-sezon 5).

Oto jakie nagrody przypisane zostały do poszczególnych rang:

A oto jak wyglądać będą skórki na plecaki:

No i co myślicie o tych zmianach?

Jeśli macie jakieś pytania, to zadajcie je poniżej w komentarzach, a postaram się na nie odpowiedzieć (na FB z powodu ilości komentarzy i informacji, mogą one mi umknąć).

P.S. Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?