Zaledwie dwa tygodnie temu ujawniono Citadel: Forged with Fire, a już wczoraj gra ta doczekała się premiery na Steam Early Access.

Premiera ta z pewnością ucieszyła osoby, które nie lubią zbyt długiego oczekiwania pomiędzy ogłoszeniem, a możliwością zagrania. Warto dodać, że do 3 sierpnia tytuł ten można kupić na Steam w cenie obniżonej o 20%.

Pewnie zastanawiacie się, czy powinniście zakupić ten tytuł? Zacznijmy od tego, że jest to gra we wczesnym dostępie, a to określenie samo w sobie zasługuje na ostrożność. Błędy, liczne zmiany – to wszystko będzie na porządku dziennym. W przyszłości natomiast ma być o wiele lepiej…

Studio Blue Isle określa Citadel: Forged with Fire jako wieloosobowy RPG z elementami sandboxa, gdzie gracze mają pełną swobodę w eksploracji oraz tworzeniu domu dla siebie w tym wielkim, żyjącym świecie fantasy. Mogą zwiedzać, walczyć z przeciwnikami, oswajać i latać na smokach, budować olbrzymie zamki – jak ten widoczny poniżej, i odkrywać ten świat ze swoimi przyjaciółmi. I mimo, że obecnie na serwerze może grać maksymalnie 40 graczy, to stopniowo limit ten będzie podnoszony.

 

Zgodnie ze słowami twórców, najważniejsze funkcje są już obecne w grze i teraz nadszedł czas aby je dopracować. Nie zapomniano także i o nowościach, bo już teraz trwaja prace nad nowymi stworzeniami wśród których znajdą się płonące feniksy, jak i tęczowe jednorożce.

Premiera gry zapowiedziana została na 2018 rok.

Jeśli chcielibyście zobaczyć tę grę w akcji, to dzisiaj wieczorem będą w nią grała razem z dziadkiem Twardym’Jak’Diament. Będzie to dla niego pierwsza gra tego typu (brak misji i prowadzenia za rączkę) więc spodziewajcie się wielu wyjaśnień, frustracji i przeklinania. Zapraszam na Stream na godzinę 20:00 😀

Watch live video from Kinya_Babagra on www.twitch.tv