Dzisiejsza aktualizacja do Conan Exiles wprowadza kilka interesujących zmian i nowości, w tym system wspinaczki i odkrywania świata.

Od dzisiaj gracze tego survivala, będą mogli się wspiąć prawie w każde miejsce, wliczając w to góry, szczyty ruin, drzewa oraz mury.

Aby zacząć się wspinać, wystarczy podejść do stromizny i wcisnąć spację. System ten umożliwi odkrywanie mapy w całkiem nowy sposób i dużo łatwiej będzie można dotrzeć na najlepsze punkty widokowe na Ziemiach Wygnańców.

Wspinaczka będzie jednak wymagać wytrzymałości – bez jej zapasu, nie będzie można dalej się wspinać. Wchodzenie na duże wysokości może być niebezpieczne, bo jeśli przed wejściem na szczyt postaci zabraknie wytrzymałości, to spadniecie i zginie. Im cięższa zbroja tym szybciej wytrzymałość będzie ubywać podczas wspinaczki, ale dobra wiadomość jest taka, że twórcy dodali do gry specjalne ekwipunek, który ma to ułatwić. Aby móc robić rękawiczki i buty przeznaczone do wspinaczki, wpierw trzeba będzie znaleźć alpinistę ukrywającego się na wysokim szczycie, bo tylko od niego nauczycie się potrzebnych planów.

Oto jak wyglądać będzie nowy region – Wyżyny

Nowy system wspinaczki z pewnością ułatwi atakowanie miast, aby się jednak móc obronić przed wspinającymi wrogami, ekipa Conan Exiles wprowadziła kilka utrudnień. Jeśli wspinająca się postać odniesie jakiekolwiek obrażenia, natychmiast spadnie (co czasem może oznaczać śmierć), więc dopóki łucznicy na murach będą mieli wrogów w polu ostrzału, nie uda im się wspiąć.

Dodatkowo kamienne mury zwieńczone blankami będą wykończone także i kolcami, które zadadzą atakującym obrażenia. Wystarczy umieścić je na szczycie murów i każdy, kto spróbuje się przez nie wspiąć, otrzyma obrażenia, a a co za tym idzie – spadnie…

Fanów eksploracji z pewnością ucieszy informacja o dodaniu do gry nowego systemu odkrywania. W świecie Conan Exiles znaleźć można wiele ciekawych miejsc i gdy któreś z nich zostanie odkryte przez gracza, to otrzyma on za to w nagrodę w postaci punktów doświadczenia.

Nagrody za eksplorację można otrzymać za odkrycie wielu lokacji: wejść do jaskiń, ruiny, obozy, czy też wiele innych miejsc. W miarę odkrywania, mapa będzie zapełniać się znacznikami, a gracze zdobywać punkty doświadczenie i poznawać nazwy ciekawych miejsc na Ziemiach Wygnańców.

Nowy system umożliwi także stawianie na mapie własnych znaczników z opisami. Funkcja ta z pewnością przyda się do zapisywania miejsc wartych zapamiętania lub takich, które należy unikać ze względu na czyhające tam niebezpieczeństwa.

To nie wszystko, bo dzisiejsza aktualizacja dodała także parę innych usprawnień, takich jak zamglenie wzroku, gdy zabraknie wytrzymałości, celownik na środku ekranu, czy też pierwszy balans związany z zarabianymi punktami doświadczenia. Oprócz tego ulepszono wersję silnika Unreal, poprawiono czasy pojawiania się co niektórych stworzeń, zwiększono ilość mięsa w stosach oraz umożliwiono budowanie pod wodą.

Pełne notki dotyczące tej aktualizacji do Conan Exiles znajdziecie tutaj, natomiast poniżej zamieszczam jej zwiastun.

I co myślicie o tych nowościach?

2 KOMENTARZE

  1. No i koniec! Mając dopiero 18 poziom nawet nie marzę, że uda mi się teraz utrzymać bazę. Ściany z piaskowca już teraz dla nikogo nic nie znaczą. Zobaczymy w sierpniu 🙂

Comments are closed.