Horns of Reach, najnowsze rozszerzenie do The Elder Scrolls Online, zostanie udostępnione w Crown Store oraz posiadaczom ESO Plus, już w sierpniu.

Rozszerzenie to doda do gry dwie nowe instancje grupowe: Bloodroot Forge i Falkreath Hold, a także nowa mapę i tryb dla rozgrywek PvP Battlegrounds oraz wiele ulepszeń związanych z aktualizacją 15.

Bloodroot Forge to starożytna, dawno zapomniana kuźnia, które została niedawno odkryta przez Reachmen i ich sojuszników. Kuźnia ta podobno stworzona została przez księcia Hiricine i w miejscu tym można tworzyć broń o niespotykanej mocy.

Druga instancja, jaka trafi do The Elder Scrolls Online w sierpniowym rozszerzeniu, będzie Falkreath Hold, miasteczko pod oblężeniem, które wkrótce wpadnie w łapy krwawej hordy Domihausa the Bloody-Horned. Zadaniem graczy będzie pokonać oblężenie, wejść do miasta, dotrzeć do Jarl Hall i pokonać tego potwornego wojownika.

Obie te instancje dostępne będą w trybie normalnym, jaki weteran, wliczając w to weteran hard mode na ostatniego Bossa. Gracze będą mogli zdobyć tutaj nowe unikalne sety ekwipunku, monster sety oraz osiągnięcia.

Posiadacze ESO: Morrowind będą mogli udać się już w sierpniu na nową arenę Battlegrounds – Arcane University, która to usytuowana została w Imperialnym mieście (nie trzeba posiadać rozszerzenia Imperial City!). Użytkownicy będą także mogli stanąć do walki w nowym trybie PvP Chaosball, gdzie ich zadaniem będzie jak najdłuższe posiadanie piłki, która wraz z upływem czasu zadaje coraz większe obrażenia oraz zmniejsza zdolności leczenia dla postaci znajdujących się w jej zasięgu.

Horns of Reach to także aktualizacja 15, która udostępniona zostanie wszystkim graczom i wprowadzi do gry wiele ulepszeń, wliczając w to możliwość anulowania wyszukiwania traita, historię zaproszeń do gildii, czy tez możliwość włożenia do banku takich walut jak Alliance Points i Writ Vouchers. Twórcy gry zapowiedzieli także dodanie możliwości zmiany kolorów związanych z atakiem i telegrafami na ziemi, co ma ułatwić rozgrywkę osobom mającym problem z rozpoznawaniem kolorów.

Oprócz tego gracze The Elder Scrolls Online spodziewać się mogą wielu poprawek błędów, balans umiejętności klasowych, a także nowych domów i mebli.

Aktualizacja ta udostępniona zostanie na serwerze testowym już w przyszłym tygodniu.

I co – zainteresowało Was to rozszerzenie?