Kolejne rozszerzenie do The Elder Scrolls Online ukazać się ma już w sierpniu, jednakże już kilka dni temu ZeniMax udostępnił je na serwerze testowym.

Horns of Reach podzielone zostało na dwie części: płatne rozszerzenie, oraz darmową aktualizację gry dostępna dla wszystkich. Każda osoba, która posiada opłacone ESO Plus lub też zakupi to rozszerzenie, automatycznie otrzyma dostęp do nowych, płatnych zawartości w momencie, gdy trafią one na serwery Live. Warto jednak dodać, że część z nowych funkcji udostępniona zostanie jedynie posiadaczom ESO: Morrowind.

Rozszerzenie to doda dwie nowe instancje grupowe: Bloodroot Forge oraz Falkreath Hold. Każda z nich oferować będzie nowe sety ekwipunku, włączając w to Monster maski. W sumie gracze będą mogli zdobyć w nich osiem nowych setów ekwipunku: 2 Light Armor, 2 Medium Armor, 2 Heavy Armor oraz 2 Monster Maski.

Obie instancje ukończyć będzie można w trybie normalnym oraz Veteran, a zdobyte tu osiągnięcia nagradzać będą graczy nową skórką dla postaci, kapeluszem, nowym barwnikiem, kilkoma tytułami oraz przedmiotami do domu.

Posiadacze ESO: Morrowind otrzymają dostęp do nowej mapy Battlegrounds – Arcane University, a także nowego trybu Chaosball, gdzie ich zadaniem będzie jak najdłuższe posiadanie piłki, która wraz z upływem czasu zadaje coraz większe obrażenia oraz zmniejsza zdolności leczenia dla postaci znajdujących się w jej zasięgu.

Nie zabraknie też nowości dla fanów kradzieży, bo twórcy gry dodali trzy nowe motify do zdobycia w ten sposób na terenie wyspy Vvardenfell: Hlaalu, Redoran oraz Telvanni.

Jeśli chodzi o aktualizację, która udostępniona zostanie wszystkim graczom Elder Scrolls Online, to wprowadzi ona wiele poprawek ułatwiających graczom życie, a także balans klas. Podniesiony zostanie także poziom Champion punktów o kolejne 30, a co za tym idzie łatwiej będzie zdobywać te wcześniejsze.

Ujawniono kolejne dwa rozszerzenia do Elder Scrolls Online

Liderzy gildii z pewnością ucieszą się z dodania opcji umożliwiającej ograniczenie podglądu funduszy w banku gildiowym oraz informacji o tym, kto zaprosił dana osobę do gildii. Gracze zajmujący się rzemiosłem będą mogli w końcu anulować wyszukiwanie traitu, wyposażony ekwipunek w końcu będzie można ulepszyć. Oprócz tego spodziewać się można nowych wskaźników w walce, podglądu wyglądu mebli w sklepach gildiowych, możliwości włożenia do banku Writ Vouchers oraz Alliance Points, a Master Writ Merchant będzie oferował na sprzedaż nowe przepisy na ekskluzywne meble do domu.

Jak widać nadchodzi wiele zmian, a ich pełna listę znajdziecie tutaj.

To jak – czekacie na Horns of Reach, czy może nie zainteresowało Was to rozszerzenie?