Na przyszły tydzień zaplanowano kolejną wielką aktualizację do najpopularniejszej obecnie strzelanki z trybem Battle Royale – PlayerUnknown’s Battlegrounds, a wraz z nią dodanych zostanie kilka interesujących rzeczy.

Zacznijmy od tego, co zostało oficjalnie potwierdzone przez Brendana Greena, czyli samego PlayerUnknown – serwery z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. W pierwszej fazie udostępnione one zostaną w Europie i Ameryce Północnej, a dopiero później stopniowo dodawane będą także i w innych rejonach.

Nową funkcja nie zostaną objęte także wszystkie rodzaje rozgrywki, Wstępnie zapowiedziano je jedynie dla meczy Solo oraz Duo, a dopiero po dopracowaniu tej funkcji, udostępniona zostanie ona graczom preferującym rozgrywki większą drużyną. Dodatkowo, Brendan Green potwierdził, iż lipcowa aktualizacja wprowadzi także suwak zwiększający pole widzenia (FoV).

A czego można spodziewać się w przyszłości?

Studio Bluehole pracuje nad systemem umożliwiającym personalizację wyglądu postaci w PlayerUnknwon’s Battlegrounds. Zgodnie ze słowami Chang Han Kim, producenta wykonawczego tej gry, już niedługo gracze będą w stanie zaprojektować wygląd swojej postaci od podszewki. Poza nowymi twarzami, odcieniami skóry oraz fryzurami, twórcy pracują także nad nowymi opcjami takimi jak tatuaże, czy też logo na odzieży. Oczywiście to nie jest nowa informacja, bo o nowym systemie personalizacji wyglądu postaci dowiedzieliśmy się już w listopadowym dzienniku developerskim, ale dobrze wiedzieć, że prac nad nim nie zaniechano.

Tworzony przez studio Bluehole system, umożliwić ma graczom na umieszczenie dowolnej liczby tatuaży na całym ciele postaci. Podobnie będzie w przypadku loga, które umieścić będzie można na kurtkach i koszulach. Na starcie nowej funkcji gracze będą mieć do wyboru logotypy stworzone przez twórców strzelanki, ale z czasem dostana możliwość tworzenia własnych. Ma to działać podobnie jak w Battlefield 1, czy też For Honor. Twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds planują także wprowadzić proste interakcje z ubiorem, dzięki którym gracz mógłby zdecydować na przykład, czy koszula powinna być włożona do spodni, czy też swobodnie zwisać.

Pierwsze zdjęcia z kolejnej mapy

Na ten moment nie wiadomo, kiedy system ten miałby zostać udostępniony graczom PlayerUnknown’s Battlegrounds. Jednakże kilka dni temu, odkryto w plikach gry mnóstwo nowych artykułów kosmetycznych, co może oznaczać, że nadciągają jakieś poważniejsze zmiany. Poniżej zamieszczam zdjęcia tych najciekawszych, a pełen album znajdziecie tutaj.

 

1 KOMENTARZ

  1. O nie! Znaczy… na razie jest tak klasycznie, wszystko pasuje do klimatu, fajnie znaleźć coś bliskiego kamuflażowi itd. ale kurczę, to zacznie w kilka chwil wyglądać jak H1Z1! Połowa graczy zacznie biegać w różowych bluzach z jednorożcem, dziwni ludzie pogalopują w świat w spódniczkach z waginalnymi nadrukami.
    Będzie koniec świata!

Comments are closed.