Twórcy Star Citizen chcą, aby ich gra, w każdym najmniejszym szczególe, wyglądała przepięknie. I mam nadzieję, że się im to uda, tylko patrząc na publikowany materiały, powoli zaczynam się zastanawiać, czy nasze komputery to wytrzymają…

No cóż, o tym będziemy myśleć, gdy gra ta w końcu będzie dostępna, a teraz skupmy się na najświeższych informacjach. Wiemy już, że wersja alpha 3.0, która pierwotnie miała zostać udostępniona graczom pod koniec czerwca, została opóźniona. W najnowszym harmonogramie podano, że spodziewać się jej można dopiero pod koniec sierpnia, ale oczywiście to także może się zmienić.

Na najnowszych materiałach filmowych możemy za to przyjrzeć się takim szczegółom jak tatuaże dla postaci, umieszczanie ładunku w statkach, parkowaniem małych statków w środku dużych, a nawet wyglądem płynów. To, co jednak zaskoczyło mnie, jak i pewnie wiele innych osób, to jedna z nowych atrakcji – eksploracja wraków statków.

Zwiedzając wszechświat wykreowany przez Cloud Imperium Games, gracze będą mogli się natknąć na pozostałości wielu statków i to nie tylko w przestrzeni kosmicznej, ale i na planetach. W ich wnętrzu znaleźć będzie można surowce, tajemnice do rozwikłania, ale i innych użytkowników, co może doprowadzić do konfliktów.

Poniżej znajdziecie zwiastun animowany zapowiadający ta nową funkcję oraz dziennik prac developerów – Around the Verse, gdzie znajdziecie wiele innych ujęć wraków, nowy model Anvil Hurricane, a także krótkie fragmenty rozgrywki.

Niestety, na ten moment, nadal nie podano daty premiery Star Citizena, ale patrząc na ilość rzeczy nad którymi pracują twórcy przewiduję, że może to nastąpić dopiero w roku 2020.