Kilka miesięcy temu, twórcy Black Desert Online zorganizowali konferencję, na której to poinformowali o planach względem tej gry. To jednak nie wszystkie nowości, jakie trafią do tego popularnego MMORPG.

W najnowszym liście producenta, ekipa Black Desert Online omówiła pokrótce nowości o których już wiemy, jak i zdradziła kilka kolejnych ciekawostek jakie zawitają do koreańskiej wersji gry jeszcze w II półroczu 2017 roku.

Zacznijmy od zapowiadanego już w kwietniu, morskiego potwora o wdzięcznym imieniu Bell.

Serce Oceanu to nowy morski event, w którym gracze zmierzą swe siły z olbrzymią Bell. Jeśli uda się im ją pokonać, to w nagrodę dostaną Serce Bell, czyli coś, co wygląda jak lepsza wersja Alchemy Stone.

Oczywiście, gracze Black Desert Online spodziewać się mogą dalszego balansu klasowego. Z zaprezentowanych na stronie wykresów wynika, że w czasie walk o nody – przynajmniej w wersji koreańskiej gry, najlepszymi klasami (pod względem K/D) są Dark Knight i Wizard, a najsłabszymi Blader, Valkiria, Kunoichi, Ninja i Berserker.

W balansie klas pomóc ma także, zapowiedziany jakiś czas temu, nowy system ulepszania umiejętności, czyli popularnie nazywane II Przebudzenie klas.

Jeśli chodzi o nowości, to do gry dodany zostanie system zbierania XP z walki podczas bycia AFK. Zgodnie z krótkim opisem na stronie, gracze będą mogli zakupić specjalny voucher za srebro i użyć go na manekinie do ćwiczenia walki. W tym momencie postać zacznie sama walczyć i zarabiać XP, jednakże będzie go mniej niż by gracz sam walczył z przeciwnikami.

Kolejną nowością będzie broń oblężnicza służąca do niszczenia barykad, która nie będzie zależna od statystyk gracza. Ma to pozwolić postaciom na niższym poziomie, także wnieść co nieco do walki.

Zapowiedziana niedawno klasa Mistyk, doczeka się broni Awakening. Niestety, na ten moment nie wiadomo co to będzie, ale w krótkim opisie podano, że koncepcja tej broni jest odmienna od tej jaką dostał Striker.

Do Black Desert Online zawitają także kolejne przedmioty o dobrych statystykach, których nie będzie można ulepszać (coś jak bronie Kaia) oraz samouczek dla owych graczy, co ma znacznie ulepszyć ich pierwsze wrażenia.

Warto przygotować się także na nowy, luksusowy dom aukcyjny, gdzie gracze będą mogli licytować przedmioty normalnie nie dostępne w grze. Chodzi tutaj o takie rzeczy jak na przykład możliwość transferu Life XP na inną postać, czy też przedmioty z Pearl Shop. Zasada będzie prosta – przedmiot zdobywa osoba, która wygra aukcję.

Z myślą o osobach, które nie za bardzo lubią powroty do miast, powstaje kolejna nowa funkcja – biwakowanie. Dzięki niej, gracze będą mogli zabrać ze sobą namiot, rozstawić go i uzyskać dzięki niemu dostęp do kilku podstawowych funkcji, takich jak chociażby naprawa sprzętu.

Koncepcja biwakowania jest dopiero w początkowej fazie opracowywania i jak można się tego spodziewać, w przyszłości zostanie ona rozbudowana nie tylko o dostęp do kolejnych funkcji, ale i dodawana będą różnorakie skórki na te namioty. No w końcu trzeba odpowiednie zaprezentować się światu…

 

I co sądzicie o tych pomysłach? Podoba się Wam kierunek rozwoju Black Desert Online?

Poprzedni artykułDark and Light o magicznych umiejętnościach
Następny artykułCitadel: Forged with Fire poprawia interfejs i wprowadza kilka zmian