Mimo niezbyt udanej premiery sandboxa Dark and Light, patrząc na Steam Charts wygląda na to, że coraz więcej ludzi jest zainteresowanych tym tytułem.

Zresztą nie ma co się dziwić – świat Archos wygląda naprawdę przepięknie, a do tego zamiast modnych ostatnio postapokaliptycznych klimatów, mamy smoki, jednorożce i magię. I to właśnie umiejętności magiczne zostały ostatnio pokrótce przybliżone graczom oraz osobom zainteresowanym Dark and Light.

Magia światła koncentruje się na… tworzeniu światła, aby można było rozproszyć mroki. Oprócz tego w linii tej znajdują się także i umiejętności związane z podstawami teleportacji. Z drugiej strony jest czarna magia, która jest nieco bardziej ofensywna, łącząc w sobie wysysanie energii życiowej przeciwników, jak i możliwość ich wyszukiwania w morkach Archos. Jest jeszcze niebezpieczna i niszcząca magia ognia, na umiejętności której należy zawsze uważać, nawet jeśli używane są przez sojuszników.

Poniżej zamieszczam filmy prezentujące niektóre magiczne zdolności i dzięki nim z pewnością sami ocenicie, czy sandbox Dark and Light jest czymś, co może Was zainteresować.