Niezniszczalna patelnia w PlayerUnknown’s Battlegrounds, z pewnością świetnie pasuje do tej zwariowanej gry, tym bardziej, że może ona powstrzymać niejeden zabłąkany pocisk.

Jestem przekonana, że wielokrotnie jej używaliście i niczym tarcza Kapitana Ameryki, nie raz ochroniła Was ona przed śmiercią. Ale czy wiecie jaka jest jej historia?

Do tej pory z pewnością już wiecie o tym, iż Brendan „PlayerUnknown” Greene stworzył bardzo popularnego moda do Arma 3, po czym został zaproszony do współpracy nad trybem Battle Royale przez Sony Online Entertainment – dzisiejsze studio Daybreak Games Company. Zgodnie z wizją Greena, tryb w H1Z1 ten miał być „z przymrużeniem oka” i dlatego też w pierwszych plikach gry, można było znaleźć nietypową broń – morderczą patelnię. Niestety, koniec końców przedmiot ten nie został udostępniony graczom, a szkoda, bo jak widać, zrobił furorę.

Nawiązując współpracę ze studiem Bluehole, Brendan Green miał bardzo jasną wizję dla swojej produkcji: ma być zabawna i emocjonująca. Po ilości sprzedanych egzemplarzy gry, widać że jego koncepcja przypadła fanom do gustu.

Także i w Battlegrounds pojawiła się patelnia. W czasie pierwszych Alpha testów była ona naprawdę morderczym narzędziem, bo zadawała ponad 100 obrażeń! Oznacza to, że nawet jeśli gracz miał na sobie kamizelkę i nakrycie głowy z tier 3, to i tak zostałby zabity jednym uderzeniem.

Zanim PUBG zawitało na Steam, patelnia została znerfowana. Nie znaczy to jednak, że Brendan Greene zakończył swoje eksperymenty z ta bronią. Oj nie. Na kilku zamieszczonych przez niego filmikach, widać wyraźnie jak wielka miał frajdę bawiąc się możliwościami, jakie ona dawała.

 

I właśnie po jednym z takich eksperymentów, narodziła się niezniszczalna patelnia.

Kilka dni temu Brendan Green zdradził, że chcąc zaspokoić swoja ciekawość, poprosił projektantów aby na jakiś czas, na serwerze wewnętrznym studia Bluehole, nadali patelni status niezniszczalnej. I tak się stało. Niestety, twórcy zapomnieli usunąć tę zmianę przed kolejna aktualizacją, i niezniszczalna patelnia przypadkiem wylądowała na serwerach Live.

Dopiero kilka godzin później odkryto popełniony błąd, a do tego stało się to podczas oglądania streamu z PUBG. Niestety, zmiany tej nie można było już usunąć, gdyż oszaleli na punkcie nowych możliwości jakie dawała patelnia.

Oryginalnie patelnia została dodana jako hołd dla filmu Battle Royale (z 2002 roku)… a teraz jest po prostu niesamowita. Nawet rozmawialiśmy niedawno w biurze, żeby pozwolić na uderzenie nią w granat, dzięki czemu można byłoby go odbić.

Czy rzeczywiście już niedługo będzie można nią odbić granat, niczym piłkę tenisową? Nie wiadomo, ale i tak należy ona do jednej z najbardziej ulubionych broni graczy PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Niestety, w prawdziwym życiu jest inaczej i patelnia z pewnością nie ochroni Was przed pociskami…

1 KOMENTARZ

  1. Niby to tylko patelnia, a jakoś lżej na duchu jak już się ją ma na plecach. Trochę jak żółw ninja albo Kapitan Ameryka- niezniszczalny.

Comments are closed.