Zainteresowała Was może najnowsza produkcja studia Rare Ltd – Sea of Thieves, ale nie do końca jesteście przekonani, że Wasz stary komputer da radę?

Nie macie się co martwić, bo w najnowszym wywiadzie dla PC Gamer, twórcy tego pirackiego MMO zdradzili, że cały czas pracują nad optymalizacja tego tytułu, tak aby nawet te starsze pecety dały radę „pociągnąć” tę grę. Podczas gdy zdecydowana większość twórców gier nie przejmuje się starszymi i słabszymi komputerami, Rare Ltd. obniży dolną granice wymagań.

Już w tej chwili, gracze biorący udział w beta testach, maja dostęp do całej gamy ustawień obniżających grafikę, tak aby w przyszłości tytuł ten działał poprawnie, nawet na tych starszych komputerach. A to nadal nie koniec prac!

I chociaż w Sea of Thieves, można będzie zagrać w 4K z 60 fpsami, to posiadacze słabszych maszyn, będą mogli wybrać niższe ustawienie pozwalające na rozdzielczość 540p z blokadą płynności na 15 fpsach.

Zgodnie ze słowami Tima Timminsa, gra wyglądać będzie świetnie niezależnie od opcji, bo wybrany przez studio Rare styl graficzny jest ponadczasowy i sprawdza się na każdych ustawieniach.

Developerzy grają w Sea of Thieves i nieźle się przy tym bawią

I właśnie dzięki takiemu podejściu, a także umożliwieniu wspólnej gry posiadaczom PC i Xbox One, twórcy Sea of Thieves mają nadzieję na zainteresowanie swoją produkcją sporej rzeszy graczy.

A co Wy o tym myślicie?