Zeszłotygodniowe ujawnienie przez studio Bluhole zamiaru wprowadzenia płatnych mikrotransakcji do ich niezmiernie popularnej strzelanki PlayerUnknown’s Battlegrounds, nie przypadło graczom do gustu.

I nie chodzi tutaj tylko o to, że PlayerUnknown’s Battlegrounds nadal znajduje się we wczesnym dostępie, ale także i o sposób przekazania tejże informacji. I właśnie za ten sposób postanowił przeprosić dzisiaj Brendan Greene, jednocześnie broniąc tego systemu.

Zamiar testowania każdego systemu przed premierą gry, towarzyszy nam podczas wprowadzania każdej nowej zawartości, a to obejmuje także skrzynki z nagrodami, które to będą podstawą zdrowej ekonomii po premierze. To gospodarka, która przyniesie korzyści wszystkim graczom – zarówno tym, którzy są gotowi zapłacić, jak i tym, którzy nie chcą płacić za kosmetyki. Ważne jest aby wszyscy nasi gracze mogli cieszyć się różnymi elementami, które zostaną dostosowane do potrzeb użytkownika, ale jeszcze większe znaczenie ma posiadanie stabilnej i samowystarczalnej gospodarki, która utrzyma wartość zakupionych lub zdobytych elementów.

Rozumiem obawy dotyczące tego systemy, ale uważam że na tym etapie gry musimy przetestować Steam MarketPlace, co przyniesie korzyści grze. Jest to system całkowicie opcjonalny i nie jesteście zmuszeni do uczestnictwa. Nadal otrzymacie w pełni funkcjonalną grę, z dopracowanym trybem Battle Royale, szeroką gamą broni i pojazdów, rankingami, powtórkami 2D i 3D oraz wieloma innymi funkcjami.

Na czwartek, zaplanowano kolejną co-miesięczna aktualizację i właśnie wtedy to do gry mają zostać dodane trzy skrzynki z losowymi nagrodami. Pełna wersja tego systemu trafić ma dopiero po premierze tej gry, ale już teraz gracze będą mogli zdobyć stroje zainspirowane japońskim filmem „Battle Royale”.

Dwie z dodawanych skrzynek: Wanderer i Survivor, gracze otrzymywać będą maksymalnie sześć razy na tydzień. Ich otwarcie będzie także nie będzie nic kosztować. W przypadku trzeciej skrzynki – Gamescom Invitational, trzeba będzie zakupić klucze, które kosztować mają 2,50Euro za sztukę.

Oto jakie przedmioty znajdziecie w darmowych skrzynkach:

  • SURVIVOR

  • WANDERER

 

A co Wy sądzicie na temat tego pomysłu? Popieracie wprowadzenie tego systemu, czy też wolelibyście aby PlayerUnknown’s Battlegrounds nie wprowadzał skrzynek z losowymi nagrodami?

1 KOMENTARZ

  1. Skoro muszą, to taka forma mikrotransakcji przynajmniej jest 100% nie P2W i warto do docenić. Twórcy ostatecznie chcą zarabiać a pod względem rozwoju gry itd. przynajmniej jak na razie nie zawodzą mnie

Comments are closed.