Na serwery Black Desert Online trafiła dzisiaj bardzo interesująca aktualizacja, która z pewnością zadowoli fanów PvP, jak i wielbicieli piwa.

Na rozgrzewkę zacznijmy od piwa – Black Desert Online świętuje Octoberfest i wprowadza elementy związane z tym świętem. Od dzisiaj do 18 października, gracze mogą ukończyć kilka nowych questów eventowych, z czego ten pierwszy zaczyna się w Heidel u NPC Pasvinder.

W grze pojawił się także nowy serwer, skierowany do hardcorowych fanów PvP: Valencia6_PvP, na którym obowiązywać będzie unikalny zestaw reguł. Można na nim walczyć z innymi graczami oraz atakować i zabijać wierzchowce bez strachu, że straci się punkty Karmy. Podobnie będzie w przypadku zaatakowania stworzeń, za śmierć których także normalnie traci się Karmę. Jest jednak pewne „ale„: gracze z minusową Karmą mogą być atakowani w miastach przez mścicieli, a dodatkowo jeśli zginą na pustyni, to trafią do więzienia. Nie martwcie się także wyskakującym na tym serwerze komunikatem o obniżającej się Karmie po zabiciu wierzchowca błąd ten już niedługo naprawiony przez ekipę Kakao Games EU.

Także i Savage Rift, czyli dodany niedawno tryb przetrwania, doczekał się kilku zmian. Od dzisiaj gracze już na starcie otrzymają 30 punktów do wydania na machiny obronne. Zwiększono także ilość punktów życia atakujących stworzeń oraz ustalono 5-minutowy limit na pokonanie kolejnych bossów.

Oprócz tego wprowadzono kolejne zmiany w balansie klas, zmieniono ilość punktów życia dla stworzeń na poziomach 1-39, uaktualniono łupy wypadające z Shultz Guard oraz naprawiono mnóstwo błędów. Pełne notki dotyczące tej aktualizacji znajdziecie na forum.

Warto dodać także, że a liście pojawiły się cztery nowe serwery nazwane Kamasylvia, a to oznacza, że najprawdopodobniej już za dwa tygodnie region ten zawita do gry. Jesteście na to przygotowani?

1 KOMENTARZ

  1. „najprawdopodobniej już za dwa tygodnie region ten zawita do gry” myślę, że raczej będzie skoro podali datę wydania pierwszego parta na 27 września 🙂

Comments are closed.