Jak to zazwyczaj bywa w przypadku gier sieciowych, także i w Black Desert Online spotkać można wielu oszustów wykorzystujących zewnętrzne oprogramowanie, czy też pojawiające się w grze błędy.

No cóż, wygląda na to, że wydawca tego MMORPG na Zachodzie w końcu zaczął zauważać problem i zapowiedział walkę z graczami, wykorzystującymi nielegalne oprogramowanie. Lepiej późno, niż wcale – prawda?

Naszym celem jest świadczenie usługi wolnej od exploitów i oszukiwania. Wierzymy, że wszyscy gracze powinni bawić się na tych samych warunkach. Po dokładnym śledztwie, znaleźliśmy i zweryfikowaliśmy liczbę kont używających zewnętrznego oprogramowania zwiększającego prędkość poruszania się postaci do poziomu, który nie powinien być możliwy za pomocą zwykłych środków (potocznie nazywane speed-hacki).  Konta te zostały zbanowane, a wszelkie odwołania od zainteresowanych osób zostaną odrzucone.

Wszystko pięknie, tyle że w dalszej części komunikatu zdradzono, że pierwsza fala banów dotknęła tak naprawdę niewielką część graczy i to TYLKO tych, którzy najbardziej podpadli wykorzystywaniem oprogramowania oraz exploitów. Niestety, dotychczasowe doświadczenia wskazują na to, że w większości przypadków, osobom wykorzystującym exploity, Kakao Games EU jedynie zawiesza na kilka dni dostęp do kont. Czyżby w końcu zmiana podejścia i bany na stałe?

Jesteśmy także w trakcie gromadzenia danych na temat kilku innych programów, które niszczą integralność Black Desert Online i wywołują frustrację u uczciwych graczy. Rozumiemy, że społeczność oczekuje od nas większej przejrzystości w działaniach, ale zbyt wczesne ujawnienie szczegółów, może wpłynąć na niepowodzenia naszego dochodzenia.

Zgodnie z zapowiedzią, Kakao Games EU będzie kontynuować prace na tym froncie i już za kilka tygodni można się spodziewać o wiele większej fali banów.

Nadal nie rozumie, dlaczego co niektóre osoby w ogóle chcą oszukiwać w grach sieciowych, ale jak dla mnie powinny być bardzo surowo karane – ban i przepadek konta bez gadania.

A z milszych wiadomości… Mistyk jest już od kilku dni dostępny w koreańskiej wersji Black Desert Online, a w Europie pojawi się niestety dopiero pod koniec roku.

Poprzedni artykułKolejny rekord pobity: ponad milion osób gra właśnie w PUBG!
Następny artykułMarmurowe pałace zawitały do Citadel: Forged with Fire