Powiem Wam uczciwie, że nie wiem czy naprawdę PlayerUnknown’s Battlegrounds, gra nadal znajdująca się we wczesnym dostępie, jest aż tak dobra, czy to po prostu jest już histeria…

Po tym jak w zeszły weekend, strzelanka ta odnotowała kolejny rekord w ilości jednocześnie zalogowanych graczy – 970.000, było tylko kwestią czasu, aż osiągnie milion. I to się właśnie stało. Rozpoczął się weekend i do gry zalogowanych jest w tym momencie ponad milion graczy!

 

Tylko w ostatnich dwóch tygodniach studio Bluehole sprzedało kolejne dwa miliony egzemplarzy swojej mega-popularnej produkcji, osiągając wynik 10 milionów sprzedanych kopii gry. To więcej niż suma sprzedaży dwóch innych tytułów z kategorii AAA: Horizons: New Dawn i The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

A to jeszcze nie koniec, bo w jednym z wywiadów udzielonych w ostatnim czasie, Brendan Greene, twórca trybu Battle Royale i dyrektor kreatywny PlayerUnknown’s Battlegrounds, zdradził, że sprzedaż cały czas rośnie i nie widać spowolnienia.

Nasze krzywe sprzedażowe rosną. Nie spowalniają. Ciągle czekam na ten moment, ale jeszcze nie nadszedł. Kiedy pytacie o wielkość tej gry na PC, to patrzę na League of Legends – 100 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca. Jeśli dobrze rozegramy nasze karty, to możemy to osiągnąć.

A na razie jak widać, karty są po stronie twórców PUBG. Owszem, opinie na Steam są mieszane, ale to wina głównie wprowadzonych niedawno mikrotransakcji, co nie do końca spodobało się graczom. Widać jednak, że prace nad dalszym rozwojem tego tytułu wrą pełną parą, gdyż już na przyszły tydzień zapowiedziano kolejną sporą aktualizację. Tym razem do gry dodana zostanie nowa broń – karabinek Mini-14, a także efekty pogodowe w postaci mgły.

To jak myślicie, kiedy PlayerUnknown’s Battlegrounds pobije kolejny próg – dwóch milionów jednocześnie zalogowanych graczy?

Oto jak wyglądać będzie mgła

 

P.S. Nie zapomnijcie polubić BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?

2 KOMENTARZE

Comments are closed.