Magiczny świat Citadel: Forged with Fire stanie się jeszcze piękniejszy, a to za sprawą marmurowych elementów, z których powstać mogą przepiękne pałace.

Koniec z drewnianymi chatkami, a nawet kamiennymi zamczyskami – przyszedł czas na tworzenie cudnie wyglądających budowli. Najnowsza aktualizacja dodała bowiem do gry elementy z marmuru, w tym podłogi, ściany, dachy, okna, drzwi i wiele więcej. A do tego gracze mogą mieszać i dopasowywać do siebie poszczególne elementy, tworząc cudnie wyglądające kombinacje.

Studio Blue Isle ulepszyło także sposób w jaki serwery ładują większe struktury i dlatego też podjęto decyzję o zmianie, a konkretnie to wydłużeniu, czasu zanikania porzuconych struktur. I tak drewniane elementy znikną po 2 dniach, kamienne po 4 dniach, a czas  ozdobnych i marmurowych zwiększono do 1 tygodnia.

Oczywiście oprócz tego twórcy Citadel: Forged with Fire zwiększyli obrażenia zadawane przez lawę, ulepszyli dźwięki oraz naprawili kilka błędów. Niestety, nadal jest problem ze znikającymi oswojonymi stworzeniami, ale jest to priorytetowy błąd, nad którym trwają prace.