Pamiętacie, gdy w czerwcu Wrel oznajmił graczom PlanetSide 2, iż nie ekipa tej gry nie posiada w swoich szeregach artystów, którzy mogliby stworzyć modele dla nowych broni frakcyjnych?

No cóż – zła wiadomość jest taka, że dalej nie mają nikogo takiego na etacie.

Mam też i dobrą wiadomość, a nawet ekscytującą – ekipa PlanetSide 2 zatrudniła bowiem D0ku, jednego z twórców z Player Studio, do stworzenia takowych modeli! D0ku znany jest fanom tej strzelanki jako twórca pancerzy Nomad, Zealot, AVA i wielu innych rzeczy.

Kilkanaście godzin temu D0ku dostał pozwolenie aby zaprezentować graczom PlanetSide 2 jak wyglądać będą stworzone przez niego frakcyjne pistolety maszynowe (SMG). I trzeba powiedzieć, że prezentują się one naprawdę cudnie! Zresztą sami zobaczcie i oceńcie:

Na powyższym zdjęciu SMG posiadają tłumiki, chwyty przednie oraz celowniki IRNV.

To jednak nie koniec. Wiadomo, że przygotowywana przez D0ku partia bronie frakcyjnych składać się będzie z pięciu elementów dla każdej frakcji. Oznacza to, że prócz SMG gracze PlanetSide 2 doczekają się nowych LMG (potwierdzona informacja!) oraz pewnie karabinków, karabinów szturmowych, snajperki i może coś dla MAX?

Jakiś czas temu pokazano prace koncepcyjne kolejnych broni frakcyjnych, ale na razie nie wiemy co to będzie – znajdziecie je poniżej.

Jakby nie patrzeć, informacja o nadchodzących broniach frakcyjnych bardzo ucieszyła graczy PlanetSide 2. Wiadomo także, że ekipa tej strzelanki pracuje także nad jeszcze większą dywersyfikacją pomiędzy poszczególnymi frakcjami – niestety nic więcej na ten temat na tę chwilę nie wiadomo.

A co Wy sądzicie o nowych broniach?