Oj będzie się działo w Fortnite Battle Royale. Z najnowszego dziennika ekipy ze studia Epic Games odpowiedzialnej za ten tryb wynika, że do gry już niedługo trafi kilka interesujących nowości.

W zeszłym tygodniu gracze Fortnite w wersji na PC otrzymali możliwość korzystania z czatu głosowego będąc w drużynie, a już niedługo funkcja ta dodana zostanie także i na konsolach.

Bronie

W trybie PvE Fortnite – Ratowanie Świata, do dyspozycji graczy oddano wiele najróżniejszych broni – widać to chociażby na powyższym obrazku. W planach  twórców jest aby chociaż część z nich, tych bardziej pasujące do koncepcji Battle Royale, trafiły do trybu PvP. Oczywiście spodziewać się można odpowiedniego balansu, bo jest to niewątpliwe ważne, aby każda z dostępnych broni miała swoje zastosowanie.

Ekipa Battle Royale pracuje także nad dodaniem nowych przedmiotów konsumpcyjnych. W tej chwili do dyspozycji graczy oddano jedynie apteczkę, bandaże i eliksir dający tarczę, ale już niedługo pojawią się kolejne. Jedną z nich ma być eliksir, który nie miałby natychmiastowego działania, ale czasowe, a w zamian pozwalałby regenerować życie powyżej 75% oraz tarczę na określony czas.

Ulepszona ma zostać także i mechanika strzelania. Cały czas trwają prace nad poprawieniem celności karabinów szturmowych podczas ruchu, a w zamian zwiększenie ich rozrzutu. Ta zmiana trafi na serwery Fortnite BAttle Royale jeszcze w tym tygodniu.

Oczywiście także i inne bronie doczekają się poprawek. Na pierwszy ogień pójdzie rozrzut, a w przyszłości każda z broni będzie mieć inny tor lotu pocisków. Na ta drugą jednak będzie trzeba poczekać troszkę dłużej, bo powiązana jest z technicznymi zmianami w silniku gry.

Inne

Tak jak już zapowiadano, trwają także prace nad postępami dla konta oraz personalizacją wyglądu postaci. Te dwie rzeczy będą ze sobą powiązane. Użytkownicy konsoli mogą spodziewać się alternatywnego sterowania oraz poprawek związanych z celowaniem. W planach jest wprowadzenie toru lotów dla granatów, tak aby było widać gdzie wylądują, oraz poprawek dotyczących SMG. Także i jump-pady zostaną ulepszone, a do tego wprowadzony zostanie „odkurzacz amunicji”, czyli funkcja pozwalająca na automatyczne podnoszenie amunicji i innych rzeczy nie zajmujących miejsca w ekwipunku.

I co myślicie o tych zapowiedziach? Czy jest coś, o czym nie wspomnieli twórcy, a chcielibyście aby trafiło to do Fortnite Battle Royale?

 

 

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Archax

Fajka :O

Joe Rachitynowy

hmmm, większosci tych rzeczy nie ma w PvE. Trochę boje się, że zaczeli olewać trochę PvE. Dobrze, że się rozwijają ale fajnie byłoby chociaż mieć „roadmap”

Kinya Turbgroszka

a pamietasz co dobrego wynikło z Roadmap dla planetside2? 😉